Jesteś tutaj: Home

Krok bliżej wolnego poniedziałku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 07 listopad 2018 17:23

Sejm przyjął dzisiaj poprawki Senatu do ustawy zakładającej dzień wolny od pracy w najbliższy poniedziałek, dzień po Święcie Niepodległości. Ustawę musi podpisać jeszcze Prezydent RP Andrzej Duda, co powinno nastąpić w czwartek albo w piątek.

Poprawka Senatu zakłada wprowadzenie dodatkowo w poniedziałek 12 listopada zakazu handlu, przez co dzień wolny mieliby również pracownicy handlu. Pierwotnie uchwalona przez Sejm ustawa w dniu 24 października, nie obejmowała wolnego dla pracowników handlu.

 

Obecny tryb procedowania, można powiedzieć na ostatnią chwilę, wprowadza pewien chaos. Do momentu podpisania ustawy przez prezydenta Dudę, nie ma bowiem stuprocentowej pewności, ze poniedziałek będzie dniem wolnym. To z kolei utrudnia Polakom planowanie tego dnia.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja