Jesteś tutaj: Home

W autobusach pojawiły się nowe kasowniki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 październik 2018 15:54

Już za kilka dni powinna pojawić się możliwość płacenia za przejazdy komunikacją miejską za pomocą karty płatniczej. Specjalne elektroniczne kasowniki pojawiły się już w części autobusów bydgoskiej komunikacji miejskiej, ale na razie są jeszcze nieczynne.

Według zapowiedzi ratusza nowa funkcjonalność powinna zacząć działać od wtorku 9 października w 47 autobusach komunikacji miejskiej. Do końca października płatność kartą obsługiwać będzie cała flota autobusowa i tramwajowa (w przypadku starych tramwajów w pierwszym wagonie). Kasować bilety będziemy poprzez przyłożenie karty płatniczej do nowego kasownika, podobnie jak wygląda płatność zbliżeniowa w sklepach.

 

Nowe urządzenia będą umożliwiały w przyszłości rozliczanie pasażera od liczby przejechanych przystanków. Wprowadzenie takie funkcjonalności będzie wymagało jednak zmian w taryfach, co dokonać będzie musiała Rada Miasta Bydgoszczy. Zanim to jednak nastąpi konieczna jest szersza debata na temat kierunku zmian w taryfach. Nie mniej jednak, do końca października na takie zmiany powinniśmy być już gotowi technicznie.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 29.03.2020 r.:

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 47. 

- liczba osób hospitalizowanych – 79.

- skumulowana liczba osób w kwarantannie – 7783.

- liczba osób objętych nadzorem – 1614.

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP