Jesteś tutaj: Home

Burza polityczna wokół hali lekkoatletycznej na Zawiszy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 07 czerwiec 2018 06:51

Bydgoscy samorządowcy planują wybudować na terenie Kompleksu Sportowego Zawisza lekkoatletyczną halę treningową. Dobrą wiadomością jest wpisanie tego zadania do wieloletniego programu inwestycyjnego Ministerstwa Sportu. I tutaj zaczyna się spór pomiędzy ratuszem i posłami PiS-u.

Zaczęło się od opublikowanego we wtorek na Facebook-u wpisu z profilu posła Tomasza Latosa, zarazem kandydata na prezydenta Bydgoszczy - Świetna wiadomość dla bydgoskiego sportu! Będzie w naszym mieście wybudowana hala lekkoatletyczna - dzisiaj wpisano ją do wieloletniego planu inwestycyjnego Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Wpis ubogacony jest zdjęciem ministra Witolda Bańki w towarzystwie posłów Latosa i Łukasza Schreibera.

 

Nieprecyzyjny wpis bowiem hala niezależnie od polityki ministerstwa i tak by powstała, bowiem środki na nie zabezpieczyła już Rada Miasta Bydgoszczy. Zareagował również ratusz, który sprostował, że hala do wieloletniego planu ministerstwa sportu została wpisana już 24 maja, a nie 5 czerwca jak wynika z wpisu parlamentarzysty. Ratusz podnosi jednak przede wszystkim brak ujęcia tego zadania w budżecie resortu sportu.

 

Na 2018 r. na budowę hali Bydgoszcz otrzymała 0 zł, mimo że dysponuje już gotowym projekt na jej realizację. - wskazuje Urząd Miasta.

 

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, środki mają zostać ujęte w budżecie ministerstwa na rok 2019.

 

To, że sukces ma zazwyczaj wielu ojców, nie jest nowym zjawiskiem. Warto jednak, aby politycy w większym stopniu postawili na współpracę niż rywalizację.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy