Jesteś tutaj: Home

Jutro na Wybrzeże będzie można pojechać pociągiem za złotówkę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 06 październik 2017 09:01

W sobotę 7 października odbędzie się ogólnopolska akcja modlitewna ,,Różaniec do granic” w ramach obchodów 100-lecia objawień w Fatimie oraz bezpośrednio święta Matki Bożej Różańcowej. Przewoźnik PolRegio wprowadza z tej okazji dla podróżnych specjalną ofertę, która umożliwi podróżowanie za złotówkę.

 

Idea inicjatywy zakłada, iż zainteresowani modlić będą się w parafiach wzdłuż granic Polski. Ma w ten sposób powstać swego rodzaju żywy różaniec oplatający terytorium Polski. Dlatego też osoby chcące wziąć udział w ,,Różańcu do granic”, będą musiały dotrzeć do granicy państwowej. Najbliżej naszego regionu znajduje się granica morska w Trójmieście.

 

Przewoźnik PolRegio osobom zainteresowanym modlitwą oferuje specjalne bilety w cenie 1 zł. W praktyce jednak z oferty tej będzie mógł skorzystać każdy, kto zdecyduje się z niej skorzystać. Zgodnie z regulaminem promocji będzie ona obowiązywać w pociągach przewoźnika PolRegio, które wyjadą najszybciej o godzinie 6 rano i do stacji docelowej dotrą o godzinie 11:00, do której ze stacji ujętych w załączniku do promocji. W załączniku znajdują się wszystkie stacje w Trójmieście oraz położne dalej aż do Helu.

 

Z punktu widzenia praktycznego te warunki spełni tylko jeden pociąg z Bydgoszczy PR ,,Łuczniczka”, który ze stacji Bydgoszcz Główna (wyjazd godzina 8:00), którym dojechać będziemy mogli na tym bilecie maksymalnie do stacji Gdynia Orłowo (przyjazd planowany: 10:59).

 

Bilet będzie obowiązywał również w drodze powrotnej, dla pociągów które wyruszą ze stacji ujętej w załączniku pomiędzy godzinami 15:00 – 18:00. Niestety w tych godzinach w kierunku Bydgoszczy nie rusza żaden pociąg przewoźnika PolRegio.

 

Na chwilę obecną bilety w ramach promocji ,,Różaniec do granic" nie są dostępne w sprzedaży internetowej.

 

Na Bałtyku w sobotę mają ustawić się kutry rybackie, aby ,,Różaniec do granic” oplótł granice Polski w sensie dosłownym.