Jesteś tutaj: Home

Ruszają konsultacje w sprawie kolejności budowy basenów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 29 wrzesień 2017 14:09
Basen na Błoniu Basen na Błoniu

Dokładniej – konsultacje społeczne rozpoczną się w niedziele 1 października i potrwają cały miesiąc. W tym okresie mieszkańcy Bydgoszczy zdecydują o kolejności budowy kolejnych basenów w mieście. Pod uwagę brane są trzy lokalizację: na Miedzyniu, Leśnym i Tatrzańskim.

 

W tym roku rozpocznie się budowa basenu na Kapuściskach, przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 (ulica Szarych Szeregów 5). Budowa zakończyć powinna się do końca przyszłego roku.

 

Kolejny basen w Bydgoszczy według zapowiedzi prezydenta powstanie nie później niż dwa lata od tego terminu. Władze Bydgoszczy stawiają sobie za rygor budowę kolejnych basenów w odstępie najpóźniej dwóch lat. O tym gdzie powstanie kolejny basen zdecydować mają mieszkańcy w konsultacjach społecznych. Pod uwagę brane będą trzy lokalizację: Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ulicy 11 listopada na osiedlu Leśnym, Zespołu Szkół nr 8 przy ulicy Pijarów na Miedzyniu oraz Zespołu Szkół nr 28 przy ulicy Kromera na Tatrzańskim.

 

W konsultacjach będą mogli wziąć udział wszyscy bydgoszczanie, którzy ukończyli 16 rok życia. Prowadzone będą one za pośrednictwem serwisu internetowego bydgoskiekonsultaje.pl oraz w mobilnych punktach konsultacyjnych, gdzie wypełnioną ankietę będzie można wrzucić do urny.