Jesteś tutaj: Home

Nadal zarabiamy mniej niż średnia krajowa. Czy dużo mniej?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 06 marzec 2017 11:50

W styczniu przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło w województwie kujawsko-pomorskim 3631,58 (w przypadku umowy o pracę na rękę daje to niecałe 2,6 tys. zł). Pod względem wysokości przeciętnego wynagrodzenia uplasowaliśmy się na 12 miejscu w kraju.

Przeciętne wynagrodzenie w kraju w styczniu wyniosło 4277,32 zł brutto (ponad 3 tys. zł na rękę).

 

W porównaniu ze styczniem 2016 r. wzrost przeciętnych wynagrodzeń odnotowano prawie we wszystkichsekcjach, z wyjątkiem zakwaterowania i gastronomii (spadek o 1,4%). Więcej niż przeciętnie w województwie wzrosły płace w sekcjach: transport i gospodarka magazynowa (o 8,0%), handel; naprawa pojazdów samochodowych (o 7,7%), informacja i komunikacja (o 7,3%) oraz budownictwo (o 6,5%) - informuje Główny Urząd Statystyczny - W odniesieniu do przeciętnego wynagrodzenia brutto w sektorze przedsiębiorstw województwa kujawsko-pomorskiego w styczniu br. najwyższe wynagrodzenia otrzymywali zatrudnieni m.in. w sekcjiinformacja i komunikacja (o 47,7% wyższe) oraz obsługa rynku nieruchomości (o 5,4% wyższe). Niższe wynagrodzenia odnotowano m.in. w administrowaniu i działalności wspierającej (o 27,7% niższe od przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw) oraz w zakwaterowaniu i gastronomii (o 22,0% niższe).

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów