Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 08 maj 2024

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy w ostatnich lat przeżywały dość sporo zmian w zarządzie, obecnie ponownie mamy okres przejściowy, bo pod koniec kwietnia odwołany został dotychczasowy zarząd z prezesem Tomaszem Kozyrą na czele. Obowiązki prezesa powierzono członkowi Rady Nadzorczej Dariuszowi Sokólskiemu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dopiero we wtorek 7 maja późnym wieczorem ostatecznie domknęła się lista komitetów, które zarejestrowały kandydaty na europosłów, dla porównania w wyborach z 2019 roku będzie ich więcej. Obok komitetów ogólnopolskich: Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Trzeciej Drogi, PiS-u i Konfederacji, mamy też komitety bez większych szans z uwagi na brak rejestracji w całej Polsce jak Polexit, Polska Liberalna oraz Bezpartyjni Samorządowcy. Poniżej ostateczna lista kandydatów.

Opublikowano w Regionalne

Otwarta z pompą w sierpniu ubiegłego roku Hala Targowa przy ulicy Magdzińskiego funkcjonowała do lutego – na przełomie roku dowiedzieliśmy się, że pomiędzy operatorem i najemcami panowała napięta atmosfera. Operator zamknął na początku lutego halę i zapowiedział otwarcie wkrótce. W tym tygodniu ukazał się komunikat, który napisany jest tak, że raczej ponownego otwarcia nie będzie, urzędnicy z ratusza napisali natomiast artykuł, że jest wręcz przeciwnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

- Sztuczna inteligencja to jest coś czego jeszcze nie znamy, bo to dopiero powstaje, ale wiemy jedno- będzie miała wpływ na każdą dziedzinę naszego życia – mówi w rozmowie z nami lider listy PiS-u do Parlamentu Europejskiego Kosma Złotowski, który w tej izbie zasiadał przez ostatnie dwie kadencje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jutro ma zostać kontynuowana sesja Sejmiku Województwa, którą zainaugurowano w poniedziałek, ale przerwano z powodu braku uzgodnień z Warszawą co do składu Zarządu Województwa. Nasze źródło potwierdza, że przyczyną tych perturbacji są oczekiwania warszawskich polityków Nowej Lewicy.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek relacjonując pierwszą sesję Sejmiku Województwa podkreśliliśmy, że Bydgoszcz nie ma przedstawiciela w prezydium Sejmiku, niektórzy politycy kontrowali, że będzie miała wicemarszałka (wierzmy na słowo), inni bagatelizują znaczeniu prezydium. Faktycznie jednak kilka kadencji temu np. przewodniczący Sejmiku z Bydgoszczy był wręcz normą, z kadencji na kadencję znaczenie Bydgoszczy jednak spada. Przyjrzyjmy się zatem jak wyglądała ta sytuacja od 1998 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

  Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

 • Warty około 10 miliardów projekt utkwił na 7 lat w postępowaniu środowiskowym

  Modernizacja magistrali węglowej to kluczowy dla naszego województwa projekt infrastrukturalny, wart jest on około 10 mld zł i sfinansowany ma być w dużej mierze z Unii Europejskiej. Problem jest jednak taki, że do dzisiaj RDOŚ w Bydgoszczy nie wydał decyzji środowiskowej w I instancji. Na początku kwietnia pisaliśmy, że RDOŚ ustanowił jako nowy termin 4 czerwca br. W ubiegłym tygodniu zamiast zapowiadanej decyzji środowiskowej mamy nowy termin – 5 sierpnia. Nie jest jednak nigdzie napisane, że nie będą wyznaczane jeszcze kolejne i kolejne nowe terminy.

Wiadomości z regionu