Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 06 maj 2024

Era rządów starosty Wojciecha Porzycha, który formalnie jest też już emerytem, dobiegła końca – w poniedziałek 6 maja władzę w powiecie przejął nowy zarząd powiatu, na czele którego stanął powiatowy lider PO Piotr Kozłowski, w poprzedniej kadencji przewodniczący Rady Gminy. W praktyce zatem dokonała się w ten sposób wymiana pokoleniowa. Poprzedni starosta Porzych został wybrany wiceprzewodniczącym Rady Powiatu.

Opublikowano w Bydgoszcz

- W sejmiku powinniśmy pamiętać nie tylko co nas dzieli, ale też o tym co nas łączy. A łączy nas – jestem głęboko przekonany – troska o dobro województwa kujawsko-pomorskiego – mówił w mowie inaugurującej VII kadencję Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przewodniczący senior Robert Malinowski, były prezydent Grudziądza, najstarszy radny VII kadencji. Prowadził on pierwsze obrady do momentu wyboru Elżbiety Piniewskiej na przewodniczącą tej izby.

Opublikowano w Regionalne

We wtorek 7 maja pierwsze posiedzenia w nowej kadencji odbędzie Rada Miejska w Inowrocławiu oraz Rada Powiatu Inowrocławskiego. Szczególnie istotna będzie sesja Powiatu Inowrocławskiego, bowiem dokona ona wyboru starosty i wicestarostów.

Opublikowano w Inowrocław

Jutro – 7 maja odbędzie się pierwsza sesja Rady Miasta Bydgoszczy nowej kadencji, powinniśmy też poznać jak będą wyglądały powyborcze układanki koalicyjne. Jak udało nam się ustalić – mniej więcej jest już wszystko dogadane.

Opublikowano w Bydgoszcz

Termin rejestracji kandydatów do Parlamentu Europejskiego minął w czwartek 2 maja – dzisiaj nie jesteśmy jednak wstanie podać wciąż oficjalnie ostatecznej listy kandydatów, bowiem formalnie w województwie kujawsko-pomorskim mamy jedynie zarejestrowanych 10 kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiej.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek 6 maja VII kadencję zainaugurował Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego - zgodnie z prawem rozpoczęło się od złożenia ślubowania przez wybranych w wyborach z 7 kwietnia radnych, czym formalnie rozpoczęli pełnienie mandatów. Następnie wybrano prezydium oraz ogłoszono przerwę w obradach w dość dziwnych okolicznościach - w kuluarach mówi się o targach politycznych.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 06 maj 2024 13:44

Europejczycy niespecjalnie żyją eurowyborami

Unia Europejska weszła w specyficzny okres wyborczy, który zakończy się 7 czerwca wyborami do Parlamentu Europejskiego. To, że wybory odbywają się niemal na całym kontynencie ma budować świadomość europejską obywateli na temat integracji, bowiem z założenia europejska kampania ma być debatą nad kluczowymi dla rozwoju Unii tematami i problemami. Przeprowadzone w kwietniu badanie Eurobarmetru wykazało jednak, że europejczycy specjalnie nie wiedzą nawet kiedy odbędą się wybory.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

  Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

 • Warty około 10 miliardów projekt utkwił na 7 lat w postępowaniu środowiskowym

  Modernizacja magistrali węglowej to kluczowy dla naszego województwa projekt infrastrukturalny, wart jest on około 10 mld zł i sfinansowany ma być w dużej mierze z Unii Europejskiej. Problem jest jednak taki, że do dzisiaj RDOŚ w Bydgoszczy nie wydał decyzji środowiskowej w I instancji. Na początku kwietnia pisaliśmy, że RDOŚ ustanowił jako nowy termin 4 czerwca br. W ubiegłym tygodniu zamiast zapowiadanej decyzji środowiskowej mamy nowy termin – 5 sierpnia. Nie jest jednak nigdzie napisane, że nie będą wyznaczane jeszcze kolejne i kolejne nowe terminy.

Wiadomości z regionu