Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 02 maj 2024

W połowie maja w Bydgoszczy odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja Dni Narodowego Centrum Nauki (NCN). Doroczne wydarzenie na temat grantowego know-how to okazja do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi ubiegania się o finansowanie badań w NCN, ich realizacji i rozliczenia.

 

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj obchodzimy 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – jest to przedziwne święto narodowe, bowiem nie wywołuje jednoznacznych skojarzeń, a świadomość jej treści w społeczeństwie jest nikła. ,,Była to pierwsza w Europie i druga w świecie ustawa zasadnicza” - nie raz słyszymy 3 maja, to w pewnym sensie prawda i można powiedzieć jakiś powód do dumy, ale przecież to samo z siebie nic nie mówi konkretnego. Mniej mówi się już o tym, że Konstytucja 3 Maja przełamała niemoc polityczną, a wokół tego wydawałoby się bardziej sensownie budować narrację 3 majowego święta.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o zatrzymaniu Grzegorza D., którego dokonało Centralne Biuro Śledcze, który miał w Argentynie grozić rosyjskiemu opozycjoniście i uderzyć na spacerze jego żonę. Chodziło o zastraszenie przeciwników Putina. Nas może dziwić jednak jak to się stało, że tego czynu dopuścił się bydgoszczanin, na drugim końcu świata. Warto pamiętać też o sprawie Tomasza Sz. sprzed kilku lat.

Opublikowano w Bydgoszcz

Uruchomienie kierunku lekarskiego na Politechnice Bydgoskiej, które zapowiedziano na październik tego roku to jeden z najbardziej oczekiwanych w Bydgoszczy kierunków, za sprawą starań całej klasy politycznej, aby to mogło się ziścić. Politechnika oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zapowiadają też inne nowości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Podinspektor Mariusz Gaik od wczoraj (1 maja) pełni obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy. Nowego szefa mają też toruńscy policjanci – został nim. insp. Witold Markiewicz, który od 2020 roku był komendantem miejskim w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

  Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

 • Warty około 10 miliardów projekt utkwił na 7 lat w postępowaniu środowiskowym

  Modernizacja magistrali węglowej to kluczowy dla naszego województwa projekt infrastrukturalny, wart jest on około 10 mld zł i sfinansowany ma być w dużej mierze z Unii Europejskiej. Problem jest jednak taki, że do dzisiaj RDOŚ w Bydgoszczy nie wydał decyzji środowiskowej w I instancji. Na początku kwietnia pisaliśmy, że RDOŚ ustanowił jako nowy termin 4 czerwca br. W ubiegłym tygodniu zamiast zapowiadanej decyzji środowiskowej mamy nowy termin – 5 sierpnia. Nie jest jednak nigdzie napisane, że nie będą wyznaczane jeszcze kolejne i kolejne nowe terminy.

Wiadomości z regionu