Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 04 kwiecień 2022

Zgodnie z zasadami, uchwalonymi przez Radę Miasta, dotyczącymi funkcjonowania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, prawo do zgłaszania projektów oraz do głosowania mieli wszyscy bydgoszczanie, którzy ukończyli 16 rok życia. Zdaniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego takie sformułowanie narusza ustawę o samorządzie gminnym.

Opublikowano w Bydgoszcz

6, 7, 8 квітня 2022 року Консульство України в Гданську здійснить виїзні консульські обслуговування громадян України у Куявсько-Поморському воєводстві.

Президент України Володимир Зеленський відвідав місто Бучу на Київщині, де під час окупації російськими військами відбулися масові вбивства мирних жителів.

Już w pierwszym przemówieniu po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów premier Victor Orban mówił, ze przeciwko Węgrom stanęła międzynarodowa lewica, brukselscy biurokraci i prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski.

Opublikowano w Magazyn
poniedziałek, 04 kwiecień 2022 16:44

W regionalnych cukrowniach trwa kampania sokowa

W cukrowniach należących do Krajowej Spółki Cukrowej trwa kampania sokowa, która rozpoczęła się w marcu. W naszym województwie przerobionych będzie ponad 60 ton soku gęstego. Mowa o Kruszwicy i Nakle nad Notecią.

Opublikowano w Kruszwica

- Chcę dzisiaj podziękować polskiej firmie za perfekcyjną realizację umowy oraz pogratulować jakości tramwajów, którą doceniam nie tylko ja, ale przede wszystkim pasażerowie – podsumował w piątek burmistrz miasta Jassy w Rumuni, Mihai Chirica. Jest to wieloletni kontrakt, który ma swój początek w 2020 roku. Kontrakt został ostatecznie zrealizowany przed terminem.

Opublikowano w Bydgoszcz

14-15 maja na stadionie Zawiszy odbędzie się 1. Memoriał Wiesława Czapiewskiego, w którym udział wziąć mają wieloboiści z całego świata. Dwa tygodnie później Zawisza będzie gościć także 4. Memoriał Ireny Szewińskiej, imprezę która zdobyła już swoją markę na właściwie mapie światowej lekkiej atletyki.

Opublikowano w Sport

W sobotę i w niedzielę najlepsi akademiccy strzelcy sportowi rywalizowali na obiektach Zawiszy. W ramach Akademickich Mistrzostw Polski, zorganizowanych pod egidą Akademickiego Związku Sportowego. Na podium znalazła się reprezentacja bydgoskiego Collegium Medicum.

Opublikowano w Sport

Jeszcze przynajmniej tydzień poczekamy na poznanie oferentów, w sprawie zakupu nowych szynobusów dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Pod koniec lutego władze województwa ogłosiły przetarg na zakup 5 nowych pociągów.

Opublikowano w Regionalne

Wiceminister Rafał Weber w imieniu ministra infrastruktury zapewnił posła Jana Szopińskiego, że polski rząd będzie zabiegał o uzyskanie statusu węzła sieci bazowej TEN-T. Jest to pierwsza tak jednoznaczna deklaracja ze strony rządu. Poparcie rządu może być dość istotne dla pozytywnego finału sprawy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

13 kwietnia 1346 roku

Król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

  • Po kujawsko-pomorskim statystycznie jeździ najwięcej pijanych kierowców

    W 2023 roku policja zatrzymała ponad 95 tys. pijanych kierowców – to ogromna liczba, przy czym optymizmu dodaje to, że z roku na rok jest ona coraz mniejsza. Rankomat.pl opracował raport z którego wynika, że województwo kujawsko-pomorskie jest liderem jeżeli chodzi o to niechlubne zjawisko, przed województwem dolnośląskim.

Wiadomości z regionu