Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 28 sierpień 2015

Uważam że Bydgoszcz postawiło na złe priorytety jeżeli chodzi o inwestycje w transport zbiorowy. Niewiele da nam o 2 minuty szybszy przejazd na danej linii, gdy problemem będzie zakup biletu. Niestety kolportaż biletów jest cały

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę o godzinie 8:00 z Chojnic wyjedzie pociąg specjalny, który przemknie linią kolejową nr 281 do Nakła nad Notecią a następnie do Bydgoszczy. Wydarzenie wyjątkowe, gdyż na tym szlaku kolejowym pociągi pasażerskie na co dzień nie jadą.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
piątek, 28 sierpień 2015 14:59

Rondo Grunwaldzkie nieprzyjazne rowerzystom

Każdego dnia dziesiątki rowerzystów łamie przepisy ruchu drogowego na Rondzie Grunwaldzkim. Policjanci mogliby w tym miejscu zrobić łapankę, aby wzmocnić budżet państwa. Problem jednak w tym, że na tym rondzie obowiązują dość nieprzyjazne przepisy.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 28 sierpień 2015 13:23

Nowoczesna odsłania swoje karty

W piątek Ryszard Petru przedstawił liderów swoich list wyborczych we wszystkich okręgach. Liderem bydgoskiej listy będzie przedstawiciel biznesu Michał Stasiński.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 28 sierpień 2015 12:59

Marszałek Sejmu oczarowana Bydgoszczą

Z wizytą w naszym regionie przebywa Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. W piątkowe przedpołudnie pogoda nie dopisała, ale pomimo tego pani marszałek udała się w krótki spacer po Bydgoszczy, podczas którego podziwiała fontannę Potop oraz oddany niedawno do użytku park Kochanowskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zgodnie z przyjętymi regulacjami przez Zarząd Województwa w zakresie wydatkowania środków z RPO (zapisami w SZOOP), dofinansować będzie można tylko i wyłącznie projekty zapisane w Planie Spójności Komunikacyjnej Drogowej i Kolejowej. Marszałek województwa nie chce włączyć do tego zespołu przedstawicieli Bydgoszczy, co pozwala podejrzewać, że Urząd Marszałkowski będzie nadal narzucał całemu województwu swoją politykę transportową.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu