Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 14 sierpień 2015

95 lata temu pod Warszawą odbyła się kluczowa dla wojny polsko-bolszewickiej bitwa, które zdecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości. W opinii historyka Edgara D’Abernona była to 18 z przełomowych bitew w historii świata, gdyż uchroniła zachód kontynentu przed nawałem bolszewickim. O tym, że była to dramatyczna wojna świadczy używanie często określenia ,,Cud nad Wisłą”. To wielkie zwycięstwo oręża polskiego świętujemy jako dzień Wojska Polskiego.

Opublikowano w Regionalne

Przez sierpniowy długi weekend w Niedźwiadach pod Szubinem będą prowadzone baczne obserwacje kosmosu. Na terenie amatorskiego obserwatorium astronomicznego w Niedźwiadach rozpoczął się XIX Zlot Miłośników Astronomii OZMA, połączony z inauguracją nowego dziecka obserwatorium w Niedźwidach.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Mija tydzień o pierwszego orędzia prezydenta Andrzeja Dudy, które wygłosił w Sejmie przed Zgromadzeniem Narodowym. Przez ten tydzień pojawiła się masa komentarzy – zarówno tych pozytywnych oraz ostro krytycznych, które przebiegały tak naprawdę według linii podziałów na zwolenników PO i PiS. Osobiście dostrzegam w tym orędziu wiele pozytywów, choć zauważam, że nie zostały one zrozumiane, bądź po prostu nie było woli ich zrozumienia.

Opublikowano w Regionalne

Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Komunalnego w Kruszwicy zdecydowała się unieważnić konkurs o pracę. W poniedziałek pisaliśmy o nim na naszych łamach, przedstawiając dyrektorkę inowrocławskiego OSIR Wiesławę Pawłowską, jako faworytkę tego konkursu.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 14 sierpień 2015 10:03

Fałszywy pułkownik Kwiatkowski z Bydgoszczy

Marek Kondrat, Renata Dancewicz i Zbigniew Zamachowski wraz z reżyserem Kazimierzem Kutzem stworzyli w 1996 roku dzieło, które na trwałe wpiszę się do polskiej kinematografii. Mowa o ,,Pułkowniku Kwiatkowskim”, czyli podszywającym się pod wysokiego oficera Ludowego Wojska Polskiego bohatera granego przez Kondrata. Czy Kazimierz Kutz inspirował się prawdziwą postacią?

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu