Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrzecie podejście do remontu stacji Bydgoszcz Zachód

Trzecie podejście do remontu stacji Bydgoszcz Zachód

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 27 styczeń 2022 06:57
Trzecie podejście do remontu stacji Bydgoszcz Zachód Wizualizacja

Stacja Bydgoszcz Zachód leży pomiędzy Bydgoszczą Główną i Osową Górą, jest to stacja wykorzystywana przez pociągi osobowe łączące Bydgoszcz z Nakłem i Piłą. PKP SA chce wyremontować tę stację, opracowano robiące wrażenie wizualizację, ale póki co nie udało się ruszyć z pracami.

Pierwszy przetarg ogłoszono w lipcu 2021 roku, ale nie wpłynęła do niego żadna oferta. Drugie podejście PKP SA zrobiło jesienią, wówczas się okazało,że dokumentacja przetargowa zawiera błędy(nie uwzględniono nowelizacji prawa, które pojawiło się w wakacje), dlatego trzeba było go unieważnić. Teraz mamy trzecią próbę, jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego to oferentów poznamy 21 lutego, zakładając, że tym razem będą zainteresowane podmioty.

 

Z dokumentów Ministerstwa Infrastruktury wynika, że zakłada się, że prace remontowe ruszą na początku maja, a zakończą się w kwietniu przyszłego roku.

 

Wizualizacje:

 

 
 

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu