Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrzecie podejście do remontu stacji Bydgoszcz Zachód

Trzecie podejście do remontu stacji Bydgoszcz Zachód

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 27 styczeń 2022 06:57
Trzecie podejście do remontu stacji Bydgoszcz Zachód Wizualizacja

Stacja Bydgoszcz Zachód leży pomiędzy Bydgoszczą Główną i Osową Górą, jest to stacja wykorzystywana przez pociągi osobowe łączące Bydgoszcz z Nakłem i Piłą. PKP SA chce wyremontować tę stację, opracowano robiące wrażenie wizualizację, ale póki co nie udało się ruszyć z pracami.

Pierwszy przetarg ogłoszono w lipcu 2021 roku, ale nie wpłynęła do niego żadna oferta. Drugie podejście PKP SA zrobiło jesienią, wówczas się okazało,że dokumentacja przetargowa zawiera błędy(nie uwzględniono nowelizacji prawa, które pojawiło się w wakacje), dlatego trzeba było go unieważnić. Teraz mamy trzecią próbę, jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego to oferentów poznamy 21 lutego, zakładając, że tym razem będą zainteresowane podmioty.

 

Z dokumentów Ministerstwa Infrastruktury wynika, że zakłada się, że prace remontowe ruszą na początku maja, a zakończą się w kwietniu przyszłego roku.

 

Wizualizacje:

 

 
 

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Jak prostymi działaniami zmniejszyć zużycie prądu w domu?

  Zamrożenie cen prądu, które zacznie obowiązywać od stycznia przyszłego roku, oznacza, że gospodarstwa domowe będą mogły rozliczać swoje rachunki po cenach tegorocznych i uniknąć podwyżek, ale tylko wtedy, gdy ich zużycie energii mieści się w ustawowym limicie. – Warto przyjrzeć się temu, jakie zużycie generują najpopularniejsze w domu sprzęty – mówi ekspert PKEE Włodzimierz Cupryszak. Jak wskazuje, dzięki wdrożeniu kilku prostych nawyków można zredukować zużycie prądu przez żelazko, piekarnik czy pralkę nawet o kilkadziesiąt procent. To pozwoli zmniejszyć całościowy pobór energii do wysokości umożliwiającej skorzystanie z preferencyjnych rozliczeń.

 • Bartosz Kownacki - sprawozdanie z trzech lat w Sejmie

  Bartosz Kownacki – sprawozdanie Bartosz Kownacki, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej członek Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Działania na rzecz regionu podejmowane w IX kadencji

Wiadomości z regionu