Jesteś tutaj: HomeBydgoszczŚlubowanie radnego czasów pandemii

Ślubowanie radnego czasów pandemii

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 27 styczeń 2022 13:03

Od środy Bydgoszcz ma nowego radnego – uroczyste ślubowanie, będące wymogiem objęcia mandatu złożył Wojciech Bartoszek. Na co dzień Bartoszek kieruje Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, do Rady Miasta kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców – brzmi rota ślubowania. Ślubowanie radnego Wojciecha Bartoszka było inne niż do tej pory się przyzwyczailiśmy, bowiem istotą ślubowania jest to, że odbywa się uroczyście w obecności całej Rady oraz innych osób zainteresowanych sesja. Radny Bartoszek w środę był jedną z niewielu osób w sali sesyjnej, rotę ślubowania odczytała przewodnicząca Monika Matowska, która znajdowała się w innym pomieszczeniu, po czym radny Bartoszek odpowiedział – Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg. Wszystko ze względów bezpieczeństwa spowodowanych pandemią COVID-19.

 

- Witamy pana radnego w gronie radny Rady Miasta Bydgoszczy - przywitała nowego radnego Matowska, tuż po jego ślubowaniu.

 

Pozostali radni i mieszkańcy brali udział w tym wydarzeniu, ale zdalnie. Wczorajsza sesja była pierwszą od maja odbywającą się w trybie zdalnym.

Radny Wojciech Bartoszek objął mandat w związku ze śmiercią radnego Andrzeja Młyńskiego, który stał się jedną z tysięcy ofiar pandemii COVID-19.

 

Tak ślubowali pozostali radni:

 

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu