Jesteś tutaj: HomeBydgoszczŚlubowanie radnego czasów pandemii

Ślubowanie radnego czasów pandemii

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 27 styczeń 2022 13:03

Od środy Bydgoszcz ma nowego radnego – uroczyste ślubowanie, będące wymogiem objęcia mandatu złożył Wojciech Bartoszek. Na co dzień Bartoszek kieruje Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, do Rady Miasta kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców – brzmi rota ślubowania. Ślubowanie radnego Wojciecha Bartoszka było inne niż do tej pory się przyzwyczailiśmy, bowiem istotą ślubowania jest to, że odbywa się uroczyście w obecności całej Rady oraz innych osób zainteresowanych sesja. Radny Bartoszek w środę był jedną z niewielu osób w sali sesyjnej, rotę ślubowania odczytała przewodnicząca Monika Matowska, która znajdowała się w innym pomieszczeniu, po czym radny Bartoszek odpowiedział – Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg. Wszystko ze względów bezpieczeństwa spowodowanych pandemią COVID-19.

 

- Witamy pana radnego w gronie radny Rady Miasta Bydgoszczy - przywitała nowego radnego Matowska, tuż po jego ślubowaniu.

 

Pozostali radni i mieszkańcy brali udział w tym wydarzeniu, ale zdalnie. Wczorajsza sesja była pierwszą od maja odbywającą się w trybie zdalnym.

Radny Wojciech Bartoszek objął mandat w związku ze śmiercią radnego Andrzeja Młyńskiego, który stał się jedną z tysięcy ofiar pandemii COVID-19.

 

Tak ślubowali pozostali radni:

 

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Portal chwilowo zawieszony

  1 i 2 lutego nie pojawią sie żadne nowe treści na Portalu Kujawskim.  W ten sposób chcemy pokazać jakim zagrożeniem dla lokalnych mediów jest wydawanie przez Urząd Miasta Bydgoszczy swoich mediów, które nie muszą się liczyć z rachunkiem ekonomicznym. Bez prywatnych mediów, czytelnicy będą skazani jedynie na przekaz kreowany przez polityków, bez poruszania dla nich niewygodnych kwestii.

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu