Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNajbardziej niebezpieczne przejście na oku policyjnego drona

Najbardziej niebezpieczne przejście na oku policyjnego drona

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 styczeń 2022 06:55

Pod koniec 2020 roku opublikowany został raport Stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy, w którym niezależni eksperci wskazali, że najbardziej niebezpieczne przejście dla pieszych w Bydgoszczy znajduje się przy ulicy Nakielskiej na wysokości ulicy Wrocławskiej. W ubiegłym tygodniu temu przejściu przyjrzeli się policjanci z drona, a dokładniej zachowaniu kierowców i pieszych.

 

Od grudnia 2020 roku to przejście nieco się zmieniło,bydgoscy drogowcy dla poprawy bezpieczeństwa wyłączyli z ruchu środkowy pas ruchu, co ma z jednej strony zapobiegać niebezpiecznemu oraz zakazanemu manewrowi wyprzedzania na przejściu, ale też psychologicznie wymuszać wolniejszą jazdę.

 

 

Jak się jednak okazało, wielu kierowców ignoruje to wyłączenie z ruchu i jeździ środkowym pasem jakby nigdy nic. Ich zachowanie wychwycił policyjny dron, a chwilę później zatrzymali ich policjanci, aby ukarać mandatami. Dwójka kierowców jednocześnie wymusiła pierwszeństwo na pieszych, za co posypały się mandaty po 1,5 tys. zł.

 

Policjanci ostrzegają, że takich akcji będzie więcej.

 

{youtube}ZqjPjp7cl8A/youtube}

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu