Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiasto chce wyremontować cmentarz przy ulicy Kcyńskiej

Miasto chce wyremontować cmentarz przy ulicy Kcyńskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 styczeń 2022 17:36
Preferowana lokalizacja śmietnia Preferowana lokalizacja śmietnia Materiał przetargowy

W połowie ubiegłego roku pojawił się problem z porozrzucanymi śmieciami dość blisko panteonu Żołnierzy Wyklętych, co powodowało niesmak niektórych środowisk, niekiedy nawet dość dosadnie prezentowany. Po m.in. naszej interwencji ratusz nakazał posprzątanie terenu, ale problem odpadów na tym cmentarzu trzeba rozwiązać systemowo. Ratusz przed Nowym Rokiem zlecił opracowanie koncepcji i projektów budowlanych.

Gospodarka odpadami to tak naprawdę bolączka właściwie każdej nekropolii, szczególnie od dobrego roku, gdy również na cmentarzach wymaga się prowadzenie selektywnej zbiórki. Z tego powodu pojemników musi być więcej. Wybrana w postępowaniu firma z Kamienia Krajeńskiego ma opracować koncepcję i projekt budowlany dla budowy wiaty śmietnikowej oraz utwardzenia cmentarza ścieżkami o nawierzchni mineralnej.

 

Ratusz jako preferowaną lokalizację wiaty śmietnikowej wskazuje miejsce na prawo, jak się wchodzi na cmentarz od strony ulicy Łabiszyńskiej. Wiata przylegałaby zatem bezpośrednio do ogrodzenia cmentarza. Pojemniki będą znajdować się znacznie dalej niż obecnie od panteonu Żołnierzy Wyklętych.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu