Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 09 lipiec 2017

W 2013 roku Rada Miasta Bydgoszczy zdecydowała o przekazaniu okazałego gmachu dawnej dyrekcji kolejowej przy ulicy Dworcowej Uniwersytetowi Mikołaja Kopernika w Toruniu, z zastrzeżeniem, że użytkowy ma być on przez Collegium Medicum, z założeniem kształcenia w nim na nowym kierunku – stomatologii.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilku tygodni mieszkańcy Czyżkówka mogą się cieszyć utwardzoną ulicą Siedlecką, choć powstał pewien mankament, nie można już w nią skręcić bezpośrednio w ulicy Witolda Pileckiego, choć niektórzy kierowcy i na to znaleźli spokój. Okazuje się, że sprawa jest dość skomplikowana pod względem formalnym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Posiadacze biletów na Mistrzostwa Europy U23 w lekkiej atletyce będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Praktycznie opłacić się może zakup biletu nawet jeżeli na zawody nie pójdziemy, gdyż zakup biletów wyjdzie drożej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na początku czerwca przedstawiliśmy dość odważną hipotezę badacza Grzegorza Kazimierza Walkowskiego, który wskazuje, iż jedno z trzech biskupstw utworzonych w roku 1000 na Zjeździe Gnieźnieńskim z udziałem cesarza Ottona III nie powstało w Kołobrzegu jak się przyjęło, ale gdzieś pomiędzy Inowrocławiem i Kruszwicą.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Dwa mandaty w Parlamencie Europejskim to nie musi być pewnik. Od frekwencji będzie zależeć pozycja kujawsko-pomorskiego

    7 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, w których wybierzemy 53 przedstawicieli Polski. Ilu będzie dokładnie reprezentantów województwa kujawsko-pomorskiego? Możemy spekulować na podstawie sondaży, ale ostatecznie w skomplikowanej ordynacji nic nie jest pewne. Kluczową rolę może odegrać frekwencja.

  • Czołowi kandydaci w wyborach europejskich. Kim są i o co chodzi w tej idei?

    W pewnym sensie każdy mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego będzie mógł w czerwcu wskazać, czy bliższa jest mu wizja polityczna Ursuli von den Leyen, czy Nicolasa Schmita, bądź Sandro Goziego. Problem w tym, że dla większości mieszkańców naszego województwa jedynym kojarzonym w tym gronie nazwiskiem jest szefowa KE Ursula von den Leyen, a dużą liczba osób czytających tę publikację pierwszy raz słyszy o czymś takim jak czołowi kandydaci. Idziemy w tym miejscu trochę pod prąd z polskim dyskursem politycznym, ale rolą mediów jest informowanie – a idea czołowych kandydatów wydaje nam się ciekawa.

Wiadomości z regionu