Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 29 luty 2020

Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, z tej okazji w całej Polsce odbywają się m.in. biegi Tropem Wilczym oraz innego rodzaju uroczystości. Są jednak tacy, którzy cały rok badają losy żołnierzy niezłomnych, starając się odnajdywać szczątki pomordowanych, aby przywrócić im pamięć. W piątek w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja poświęcona aspektom poszukiwawczo-archeologicznym.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek (28 lutego) do Polski przyjechały pierwsze wojskowe kolumny wojsk amerykańskich, brytyjskich i niemieckich. Ma to związek z z manewrami wojskowymi Defender Europe 20. Największe od 25 lat ćwiczenia wojskowe organizowane przez armię amerykańską w Europie. W manewrach udział weźmie około 37 tys. żołnierzy.

Opublikowano w Regionalne

Na przełomie 2019 i 2020 roku w dystrybucji był kalendarz ,,Łączy nas Bydgoszcz”, inicjatywa Adama Goździewskiego i Sebastiana Grysiaka, którzy chcieli w ten sposób wesprzeć Dom Dziecka przy ulicy Stolarskiej w Bydgoszczy. W ubiegłym tygodniu akcja kalendarzowa ,,Łączy nas Bydgoszcz” została podsumowana.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 29 luty 2020 12:49

Przydatne materiały o koronowirusie

Główny Inspektorat Sanitarny przygotował materiały poświęcone koronowirusowi oraz zasadom sanitarnym, ktore pozwolą ograniczyć jego rozpowszechnianie. Na chwilę obecną nie stwierdzono żadnego przypadku w Polsce, ale nie można wykluczyć, że w naszym kraju znajduje się nieświadomy nosiciel. Zachęcamy do obejrzenia spotu i odwiedzenia strony GIS.

Opublikowano w Regionalne

W ostatnich dniach Telewizja Polska wyemitowała reportaż o drodze śmierci, jaką nazywana jest droga krajowa nr 10 pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem. Być może dzięki temu materiałowi świadomość, że budowa S-10 na tym odcinku powinna być priorytetem, dotrze do Polaków nawet na drugi końcu kraju, bo w regionie chyba wszyscy sobie z tego zdajemy sprawę od dawna. Drodze S-10 towarzyszy jednak też spór polityczny, szczególnie eksponowany w lokalnych mediach, choć przecież kreowany przez samych polityków.

Opublikowano w Bydgoszcz

Skwer Leszka Białego znajduje się u zbiegu ulic ks. Marwkarta i Stanisława Staszica. Jego patronem jest ppor. Leszek Biały, żołnierz Armii Krajowej zamordowany w 1945 roku przez Urząd Bezpieczeństwa, naprzeciwko skweru znajdowała się siedziba UB, gdzie najprawdopodobniej dokonał żywota. Obecnie skwer zaniedbany, kojarzący się z betonem i nietypowym obeliskiem. Temu miejscu nowego wymiaru mogłaby dać koncepcja muzeum autorstwa Agaty Rzoski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu