Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 23 luty 2020

W 1924 roku Wincenty Bigoński założył piekarnie, którą rodzina Bigońskich prowadzi do dzisiaj – od lat 30. działa ona przy ulicy Gdańskiej. Pojawiło się widmo realnego zamknięcia biznesu, najstarszej bydgoskiej piekarni, która za 4 lata mogłaby świętować jubileusz 100. lecia, bowiem właściciel kamienicy wymówił umowę najmu. Klienci zaczęli podpisywać się pod petycją w obronie piekarni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wielokrotnie pisaliśmy o zamiarach ratusza budowy infrastruktury rowerowej wzdłuż ulicy Focha, wraz ze zjazdem bulwary przy Operze Nova oraz pomyśle budowy traktów rowerowych wzdłuż Kruszwickiej i Placu Poznańskiego. Było ogłaszanych kila przetargów, których nie udało się rozstrzygnąć. Istnieje szansa, że jest to jedna z ostatni naszych publikacji poświęconych kwestii przetargowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu