Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 12 luty 2018

Wczoraj za sprawą zatrzymań dokonanych przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego powrócił do debaty publicznej temat przeprowadzonej w 2014 roku prywatyzacji Ciech SA. Właściwie jako fakt można przedstawiać sprzedaż akcji przedsiębiorstwa grupie Kulczyk Investment poniżej wartości. Przypominamy najważniejsze fakty w tej sprawie.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 13 luty 2018 00:26

Port Lotniczy dobrze rozpoczął rok

W styczniu bydgoskie lotnisko obsłużyło ponad 24 tys. pasażerów, co daje wzrost o prawie jedną piątą w stosunku do roku ubiegłego oraz jest najlepszym wynikiem styczniowym w historii portu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec stycznia informowaliśmy o rządowym projekcie ustawy powołującej Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Duża część posłów chciała odrzucenia tej inicjatywy.

Opublikowano w Magazyn
poniedziałek, 12 luty 2018 19:02

Przemysł leśny to przyszłość?

W jaką branżę obecnie warto zainwestować? Która gałąź przemysłu gwarantuje nam szybki i stabilny zysk, który nie skończy się wraz z nowym sezonem. Chcielibyśmy omówić przemysł leśny - choć dla wielu kojarzy się z wycinką państwowych lasów i dużych problemów, to nie do końca wygląda to w ten sposób. Zapraszamy do krótkiego artykułu.

Opublikowano w Polecane

Dzisiejsze zatrzymania przeprowadzone przez CBA w sprawie prywatyzacji Ciechu-u, w tym byłego wiceministra skarbu, komentuje Jerzy Gawęda, przewodniczący NSZZ Solidarność przy IKS Solino. Co prawda Inowrocławskie Kopalnie Soli Solino nie należą do grupy Ciech, ale są z nią powiązane gospodarczo, jako dostarczyciel solanki.

Opublikowano w Inowrocław

Relacje prezydenta Bydgoszczy z parlamentarzystami partii rządzącej w ostatnim czasie wyglądały niezbyt dobrze. Być może jakiś przełom przyniesie dzisiejsze spotkanie (narada), na której Rafał Bruski podziękował parlamentarzystom za utworzenie w Bydgoszczy RZGW oraz wzmocnienie kompetencji Urzędu Żeglugi Śródlądowej. Rozmawiano jednak również o sprawach które układają się bardziej skomplikowanie.

Opublikowano w Bydgoszcz

 W piątek w Kancelarii Premiera gościła delegacja mieszkańców Łęgnowa oraz radny Bogdan Dzakanowski, w celu złożenia petycji w sprawie potrzeby rekultywacji terenów byłego Zachemu oraz niedopuszczeniu żeby doszło do skażenia Wisły.

Opublikowano w Bydgoszcz

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało sześć osób, w ramach prowadzonego przez prokuraturę śledztwa w sprawie prywatyzacji Ciech SA. Wśród zatrzymanych jest Paweł T., wiceminister skarbu państwa w rządzie Platformy Obywatelskiej i PSL-u.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu