Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 24 styczeń 2018

Filharmonia Pomorska przez kilkadziesiąt lat bytności dała się poznać w Polsce i w Europie. Wpływ na to ma w dużej mierze specyficzna akustyka, której Bydgoszczy zazdrościć może wiele miast. Wczoraj na sesji Rady Miasta Bydgoszczy gościł dyrektor Maciej Putto oraz załoga Filharmonia.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 24 styczeń 2018 23:40

Wroński z poparciem Gowina. Co na to PiS?

W Państwowej Szkole Muzycznej w Inowrocławiu odbyła się dzisiaj konwencja samorządowa, której głównymi bohaterami byli wicepremier Jarosław Gowin oraz radny Marcin Wroński. Można powiedzieć, już oficjalnie kandydat ,,Porozumienia” na prezydenta Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

Od marca pojawią się w ofercie komunikacji miejskiej dwa nowe bilety – Bilet Uczniowski oraz Bilet Malucha. Będą to bilety miesięczne imienne w cenie 10 zł miesięcznie. Bilety będą dedykowane dzieciom w wieku od lat do czasu podjęcia obowiązku szkolnego oraz uczniom szkół podstawowych i dzisiejszych gimnazjów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Gościem dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był regionalny dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jarosław Gołębiewski. Tematem mogącym budzić największe zainteresowanie społeczne, mógł być temat budowy drogi ekspresowej S-10.

Opublikowano w Regionalne

22 stycznia 1920 roku do Bydgoszczy przyjechał gen. Józef Dowbor-Muśnicki oraz wiceminister polskiego rządu Leon Janta-Połczyński, który dokonał oficjalnego przyłączenia Bydgoszczy do Polski. Oficjalne przyłączenie Bydgoszczy miało zatem miejsce dwa dni później, niż do miasta wkroczyły wojska polskie (20 stycznia) na mocy ustaleń Traktatu Wersalskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 24 styczeń 2018 07:48

Dramatyczny ,,List do bydgoszczan”

W okresie II Rzeczypospolitej dzień 20 stycznia był najważniejszym świętem w Bydgoszczy. Tego dnia świętowano bowiem oswobodzenie miasta po 148-latach pruskiej niewoli. Od 1945 roku z kultem 20 stycznia władze zaczęły walczyć, z tego też powodu dzisiaj ta data nie wywołuje wśród bydgoszczan, aż tak dużych emocji, jak blisko sto lat temu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu