Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWicepremier Gawkowski: Europejska Lewica to farbowane koty

Wicepremier Gawkowski: Europejska Lewica to farbowane koty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 02 kwiecień 2024 14:33

Wicepremier Krzysztof Gawkowski podczas konferencji prasowej z prezydentem Rafałem Bruski zaapelował, aby wybrać urzędującego prezydenta już w pierwszej turze, bo jest on gwarantem dobrego wykorzystania środków europejski. Zdaniem Gawkowskiego komitet Europejskiej Lewicy nie ma nic wspólnego z lewicą – polityk nazwał go ,,farbowanymi kotami”.

- Nie wierzcie i nie ufajcie żadnym malowanym kotom, którzy maja jakieś szyldy za sobą – mówił na płycie Starego Rynku wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski – To co dzisiaj jest prawdą, to co bije z mojego lewicowego serca to to, że tutaj w Bydgoszczy jest porozumie, a naszym wspólnym kandydatem jest Rafał Bruski.

 

W 2018 roku Rafał Bruski wygrał wybory uzyskując ponad 50% poparcia, co pozwoliło rozstrzygnąć wybory już w pierwszej turze. O to apelował do wyborców wicepremier Gawkowski – Rafał Bruski powinien zamknąć sprawę w pierwszej turze. 7 kwietnia powinno się rozstrzygnąć nie tylko wybory do Rady, ale też wybory tego kto będzie gospodarzem w ratuszu.

 

Gawkowski udzielił też poparcia dla Bruskiego w imieniu rządu – W imieniu polskiego rządu, premiera Donalda Tuska, tutaj z Bydgoszczy takie wsparcie chciałem zadeklarować. Bydgoszcz będzie mogła skorzystać z tego, że władza została oddana w ręce Koalicji15 października. Bydgoszcz na tym skorzystała i na pewno nie będzie traktowana jak przez ostatnie lata po macoszemu, skończył się czas czeków, że będziemy przywozili, gdzie rządzili przychylni PiS-owi. Dzisiaj pieniądze będą wszędzie tam gdzie są potrzebne.

 

- Takiej szansy rozwojowej polskie samorządy, w tym Bydgoszcz, nigdy jeszcze nie miały. My jesteśmy przygotowani, aby te wielkie środki w naszym mieście zostały zainwestowane – zapowiada prezydent Rafał Bruski.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

  Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

 • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

  Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu