Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBruski rozpoczyna kampanie. ,,To jest czas na sprawdzonych ludzi w samorządach”

Bruski rozpoczyna kampanie. ,,To jest czas na sprawdzonych ludzi w samorządach”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 18 luty 2024 21:10

- To nie jest czas na eksperymenty – tak o komitecie i kandydacie Bydgoskiej Prawicy Łukasza Schreibera mówił wojewoda Michał Sztybel na inauguracji kampanii prezydenta Rafała Bruskiego, który rządzi Bydgoszczą od 2010 roku i zamierza ubiegać się o czwartą (ustawowo już ostatnią) kadencję. Inauguracja kampanii urzędującego prezydenta miała miejsce na tarasie Młynów Rothera.

 

- To miejsce pokazuje co oznaczają odważne decyzje – mówił przed Młynami Rothera prezydent Rafał Bruski – Przejęcie tego obiektu zrujnowanego widział, stoimy w miejscu, gdzie pływały kaczki, gdzie było jezioro, beton, dach przeciekający – odważa decyzja za którą dziękuje także radnym sprawiła, że stoimy w miejscu gdzie może każdy z nas być dumny. Każdy z nas by chciał, aby Bydgoszcz w każdym fragmencie tak wyglądała. Oczywiście, że jest możliwe.

 

W inauguracji kampanii prezydenta Rafała Bruskiego obok działaczy związany z formacjami tworzącymi Koalicję Obywatelską znaleźli się też działacze Nowej Lewicy. Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy Anna Mackiewicz w imieniu tej formacji poparła kandydaturę Bruskiego, zatem zgodnie z zapowiedziami lewica nie będzie konkurować z Bruskim. Spekuluje się, że swojego kandydata na prezydenta nie wystawi także Trzecia Droga i poprze Rafała Bruskiego, nieobecność jednak na tym wydarzeniu żadnego przedstawiciela TD może pokazywać, że być może decyzja ostateczna nie zapadła.

 

Hasłem kampanii Rafała Bruskiego będzie ,,Razem dla Bydgoszczy” - Razem znaczy otwartość, razem znaczy współpraca i to deklaruje. Jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia – zdaje sobie z tego sprawę, nikt nie jest idealny – trzeba cieszyć się z tego co się udało, ale przede wszystkim mam niedosyt tego co przed nami. Osobiście jestem osobą która szuka nowych wyzwań, szuka nowych pomysłów.


Lewica już jednak nie Razem?

W haśle kampanii prezydenta pojawia się słowo Razem, które jest też nazwą formacji lewicowej z reprezentacją w Sejmie. Zdaniem szefa bydgoskiej PO Michała Sztybla na listach Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta znajdą się przedstawiciele tej formacji, Bydgoskie struktury Razem poinformowały nas, że rozmowy koalicyjne na dzisiaj zakończyły się odrzuceniem przez Razem oferty KO i Nowej Lewicy. Razem nie wyklucza startu z innych list, np. w ramach ruchów miejskich, w tej sprawie Rada Krajowa Razem podejmie decyzje we wtorek.

 

Według naszych nieoficjalnych informacji jednym z powodów trudnych negocjacji jest przyznanie miejsc, które dają największe szansę na mandaty radnym obecnym radnym Annie Mackiewicz i Kazimierzowi Drozdowi, a młodzi działacze lewicowi, w tym z Razem dostaliby już znacznie gorsze pozycje.

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu