Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWicepremier w towarzystwie wiceministra zapowiedział koniec faworyzowania uległych rządowi samorządów

Wicepremier w towarzystwie wiceministra zapowiedział koniec faworyzowania uległych rządowi samorządów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 styczeń 2024 15:43

W poniedziałek odbyła się pierwsza w regionie wspólna konferencja prasowa wicepremiera i jednocześnie ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego, wraz z wiceministrem cyfryzacji Pawłem Olszewskim. Obaj to politycy wybrani na posłów w okręgu bydgoskim. Na konferencji prasowej poza tym, że zaprezentowali się jako duet zapowiedzieli też zmianę podejścia rządu do współpracy z samorządami. Za rządów Prawa i Sprawiedliwości spore emocje budził sposób rozdzielania rządowych dotacji dla samorządów, gdy jak przeliczy się przyznawane środki na jednego mieszkańca to Bydgoszcz czy Inowrocław należały do samorządów, gdzie te kwoty były najniższe.

 

- To co możemy dzisiaj powiedzieć, właśnie stąd z Urzedu Wojewódzkiego - że idzie czas równowagi dla rozwoju całego województwa - zapowiedział wicepremier Krzysztof Gawkowski - Nie będize lepszych i gorszych. Nie będzie przekazywania, wskazywania kierunków rozwoju tam gdzie są sojusznicy polityczni, wszyscy będą traktowani równo.  Skończył się czas kiedy wspomagano te gminy, gdzie władzy się kłaniano, a wszystkim pozostałym pieniędzy nie dawano.

- Będzie pełna współraca i pełne wsparcie dla każdego ośrodka w naszym wojewódzkie, decyzje które będziemy podejmowali, będziemy w oparciu o merytoryczne przesłanki, a nie konotacje partyjne - wskazywał wiceminister cyfryzacji Paweł Olszewski.

Wcześniej obaj politycy spotkali się  z wojewodą Michałem Sztyblem i prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim.

 

Wszyscy posłowie chcą współpracować ponad podziałami politycznymi

Przy okazji tej konferencji prasowej zapytaliśm kiedy ukonstytuuje się Parlamentarny Zespół Miłośników Ziemii Bydgoski, który ma być powrotem do koncepcji współpracy ponad podziałami politycznymi na recz Bydgoszczy i regionu -  Mam nadzieję, że na tym posiedzeniu Sejmu, czyli w tym tygodniu, będzie realny termin, abyśmy sie ukonstytuowali - zapowiedział poseł Olszewski - Wszyscy parlamentarzyści ziemi bydgoskiej się do tego zespołu zapisali.

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu