Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy zapowiada obciążenie kosztami naprawy Mostu Uniwersyteckiego projektantów

Prezydent Bydgoszczy zapowiada obciążenie kosztami naprawy Mostu Uniwersyteckiego projektantów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 31 lipiec 2021 14:21
Prezydent Bydgoszczy zapowiada obciążenie kosztami naprawy Mostu Uniwersyteckiego projektantów Fot: ZDMiKP

W czwartek ZDMiKP podpisał umomę z firmą Kormost na naprawę Mostu Uniwersyteckiego – od 30 lipca firma ma 180 dni na wykonanie prac. Kormost musi uwzględnić ekspertyzję prof. Krzyszofa Żółtowskiego i usunąć wykazane w niej anomalię w systemie wantowym. Firma Kormost zaferowała najniższą cenę – 6,3 mln zł za dokonanie napraw.

Podpsianie umowy się trochę wydłużyło za sprawą odwołania od wyników przetargu jakie złożył jeden z ofertentów, jak informowaliśmy jednak przed tygodniem - Krajowa Izba Odwoławcza to odwołanie odrzuciła.

 

Prezydent Rafał Bruski w mediach społecznościowych wsprost wskazuje winnego,w jego opinii calego zamieszania i awarii Mostu Uniwersyteckiego, jest to gdańska firma projektowa - Podtrzymuję, że o wszystkie koszty będziemy walczyć sądowo z biurem projektowym, które popełniło błąd w projekcie w 2009r – zapowiada prezydent Rafał Bruski.

 

Trzymając się 180 dniowego terminu dokonania napraw, wszystko wskazuje, że Mostem Uniwersyteckim pojedziemy ponownie na początku przyszłego roku.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Co się dzieje na budowie drogi ekspresowej S-5?

  Zgodnie z harmonogramem do końca sierpnia powinny zostać oddane do użytku odcinki drogi ekspresowej od węzła Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) do węzła autostradowego w Nowych Marzach. Wykonawca odcinka Bydgoszcz – Świecie wnosi jednak o przedłużenie terminu, co sugerować może, że w tym terminie nie uda się wyrobić.

 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

Wiadomości z regionu