Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy zapowiada obciążenie kosztami naprawy Mostu Uniwersyteckiego projektantów

Prezydent Bydgoszczy zapowiada obciążenie kosztami naprawy Mostu Uniwersyteckiego projektantów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 31 lipiec 2021 14:21
Prezydent Bydgoszczy zapowiada obciążenie kosztami naprawy Mostu Uniwersyteckiego projektantów Fot: ZDMiKP

W czwartek ZDMiKP podpisał umomę z firmą Kormost na naprawę Mostu Uniwersyteckiego – od 30 lipca firma ma 180 dni na wykonanie prac. Kormost musi uwzględnić ekspertyzję prof. Krzyszofa Żółtowskiego i usunąć wykazane w niej anomalię w systemie wantowym. Firma Kormost zaferowała najniższą cenę – 6,3 mln zł za dokonanie napraw.

Podpsianie umowy się trochę wydłużyło za sprawą odwołania od wyników przetargu jakie złożył jeden z ofertentów, jak informowaliśmy jednak przed tygodniem - Krajowa Izba Odwoławcza to odwołanie odrzuciła.

 

Prezydent Rafał Bruski w mediach społecznościowych wsprost wskazuje winnego,w jego opinii calego zamieszania i awarii Mostu Uniwersyteckiego, jest to gdańska firma projektowa - Podtrzymuję, że o wszystkie koszty będziemy walczyć sądowo z biurem projektowym, które popełniło błąd w projekcie w 2009r – zapowiada prezydent Rafał Bruski.

 

Trzymając się 180 dniowego terminu dokonania napraw, wszystko wskazuje, że Mostem Uniwersyteckim pojedziemy ponownie na początku przyszłego roku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu