Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOd listopada do Szkocji już nie polecimy

Od listopada do Szkocji już nie polecimy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 15 październik 2020 11:03
Od listopada do Szkocji już nie polecimy Fot: PLB

Irlandzkie linie lotnicze RyanAir ogłosiły dzisiaj swój rozkład lotów na okres listopad – marzec, wskazując, że będzie to tylko 40% z liczby połączeń oferowanych zimą ubiegłego roku. Po wiosennym lockdownie RyanAir odbudował około 60% wcześniejszej siatki. Z punktu widzenia bydgoskiego lotniska stracimy jedno połączenie.

 

W przyszłą środę – 22 października – wystartuje ostatni samolot z Bydgoszczy do Edynburga w Szkocji. Ostatni przynajmniej do marca. W przypadku pozostałych połączeń RyanAir z Portu Lotniczego Bydgoszcz nie zanosi się na zmiany – dwa razy w tygodniu polecimy na lotnisko Londyn-Luton oraz pięć razy na lotnisko Londyn-Stansted. Do Birmingham będą startowały trzy samoloty tygodniowo. Dwa loty pozostaną także w relacji ze stolicą Irlandii Dublinem.

 

Ponadto w niedzielę 1 listopada wystartuje z Bydgoszczy pierwszy samolot do Kijowa na Ukrainie. To połączenie zostanie reaktywowane dopiero po lockodwnie. Stracimy zatem Edynburg w zamian za loty do Kijowa.

 

- We wrześniu i październiku dopasowywaliśmy nasze oferowanie do warunków rynkowych oraz zmieniających się restrykcji podróży wprowadzanych przez rządy poszczególnych krajów mając na celu utrzymanie współczynnika obłożenia samolotów na poziomie 70%, co pozwala nam działać jak najbliżej progu rentowności i minimalizować spalanie gotówki. Sytuacja Covid pozostaje niepewna i trudna do przewidzenia, musimy zatem obniżyć naszą całoroczną prognozę ruchu do 38 milionów pasażerów – ocenia Michael O’Leary, prezes RyanAir -  Głęboko żałujemy cięć w zimowym rozkładzie lotów, niestety zostały one wymuszone przez nieskuteczne zarządzanie podróżami lotniczymi w UE przez rządy poszczególnych krajów. Nadal koncentrujemy się na utrzymaniu tak dużego harmonogramu, jak to tylko możliwe, przy utrzymaniu w służbie jak największej liczby samolotów, pilotów oraz załóg pokładowych, jednocześnie minimalizując utratę miejsc pracy. Biorąc pod uwagę skalę cięć, nieuniknione jest wprowadzenie tej zimy bezpłatnych urlopów oraz zmianę wymiaru czasu pracy w tych bazach, w których uzgodniliśmy redukcję wymiaru godzin pracy oraz wynagrodzeń. Uważamy, że to znacznie lepsze rozwiązanie krótkoterminowe niż masowe zwolnienia.

 

W Polsce RyanAir ma swoje bazy w Gdańsku, w Krakowie, w Katowicach, w Modlinie, w Poznaniu i we Wrocławiu. Cięcia zimowe je jednak ominą, przewoźnik planuje bowiem na ten okres zamknąć bazy w Cork, w Shannon i Tuluzie oraz wprowadzić ograniczenia dla baz w Niemczech, w Hiszpanii, w Portugalii i we Wiedniu.

 

Całkowicie zawieszone loty RyanAir z bydgoskiego lotniska były w okresie od połowy marca do 1 lipca.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

 • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

  Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu