Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWciąż nie wiemy na czym stoimy w temacie promu do Solca Kujawskiego

Wciąż nie wiemy na czym stoimy w temacie promu do Solca Kujawskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 16 październik 2020 07:29

26 września pisaliśmy, że ponowne postępowanie przetargowe w sprawie budowy przyczółków promowych i dojazdów do przeprawy pomiędzy Czarnowem i Solcem Kujawskim zbliża się ku końcowi. Informacje okazały się trochę pośpieszone, bowiem wciąż przesuwany jest termin otwarcia ofert.

Wspomnieć należy, że jednostka promowa została już w Malborku zbudowana i obecnie przechodzi procedury związane ze zwodowaniem. Szybko prom jednak do pracy nie ruszy, bowiem infrastruktura pomiędzy drogami krajowymi nr 10 i 80 nie jest przygotowana. Wcześniejszy wykonawca porzucił budowę na początku bieżącego roku.

 

Otwarcie ofert jak pisaliśmy planowano na 27 września, ale z uwagi na pytania zadawane przez potencjalnych oferentów, termin ten został przesunięty na 6 października. Tego dnia pojawił się jednak kolejny termin – 16 października, czyli dzisiejsza data. Dzisiaj jednak zainteresowanych wykonaniem usługi oferentów nie poznamy, bowiem w środę pojawił się nowy termin – środa 21 października.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu