Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKolejny wyraz solidarności bydgoszczan z Białorusinami

Kolejny wyraz solidarności bydgoszczan z Białorusinami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 25 sierpień 2020 13:01
Kolejny wyraz solidarności bydgoszczan z Białorusinami Fot: UMB

Od dwóch tygodni na Białorusi odbywają się masowe protesty, obywatele tego kraju uważają, że wybory prezydenckie zostały sfałszowane. Przechodzący przez Rzekę, bydgoski symbol, został ubrany w koszulkę w barwach narodowych Białorusi. Jest to symboliczny wyraz solidarności bydgoszczan z walczącymi o demokrację Białorusinami.

W ubiegły piątek przy ulicy Mostowej, nieopodal miejsca, gdzie znajduje się rzeźba przechodzącego przez rzekę, odbyła się manifestacja solidarnościowa, w której udział wziął m.in. były minister spraw zagranicznych, europoseł Radosław Sikorski, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, a także mieszkający w Polsce Białorusini.

 

Więcej o aktualnej sytuacji na Białorusi piszemy w raporcie - Białoruś po dwóch tygodniach protestów

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

 • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

  Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu