Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Mostowej domagali się wypuszczenia 482 więźniów politycznych

Na Mostowej domagali się wypuszczenia 482 więźniów politycznych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 12 czerwiec 2021 20:07

Reżim Aleksandra Łukaszenki na Białorusi więzi setki więźniów politycznych, rosną represje wobec przeciwników władzy. W sobotę w amfiteatrze przy ulicy Mostowej w Bydgoszczy odbył się więc poparcia z żądaniem ich uwolnienia, był to jednak też więc bezsilności, bowiem wraz kolejnymi tygodniami nasilają się represje, a władza reżimu umacnia.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że wspieranie nas dzisiaj – mówiła przy mostowej jedna z Białorusinek, po czym pojawiły łzy. Przy ulicy Mostowej trzymane były zdjęcia więźniów reżimu. Łącznie mówi się o 482 więźniach politycznych.

 

- Najgorsze jest to, że już prawie 8 miesięcy wychodzimy na ulicę tu w Polsce, 8 miesięcy Białorusini wychodzą na ulicę na Białorusi – za każdym razem myślimy, że coś się zmieni, że coś wydarzy się takiego, że ta władza odejdzie. Tylko widzimy, że te represje cały czas się nasilają – kontynuowała Białorusinka. Czytano też listy autorstwa uwięzionych przez reżim.

 

 

Na manifestacji pojawił się też transparent z działaczem mniejszości polskiej w Grodnie, dziennikarzem Andrzejem Poczobuem, który aresztowany został w marcu.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Co się dzieje na budowie drogi ekspresowej S-5?

  Zgodnie z harmonogramem do końca sierpnia powinny zostać oddane do użytku odcinki drogi ekspresowej od węzła Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) do węzła autostradowego w Nowych Marzach. Wykonawca odcinka Bydgoszcz – Świecie wnosi jednak o przedłużenie terminu, co sugerować może, że w tym terminie nie uda się wyrobić.

 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

Wiadomości z regionu