Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Mostowej domagali się wypuszczenia 482 więźniów politycznych

Na Mostowej domagali się wypuszczenia 482 więźniów politycznych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 12 czerwiec 2021 20:07

Reżim Aleksandra Łukaszenki na Białorusi więzi setki więźniów politycznych, rosną represje wobec przeciwników władzy. W sobotę w amfiteatrze przy ulicy Mostowej w Bydgoszczy odbył się więc poparcia z żądaniem ich uwolnienia, był to jednak też więc bezsilności, bowiem wraz kolejnymi tygodniami nasilają się represje, a władza reżimu umacnia.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że wspieranie nas dzisiaj – mówiła przy mostowej jedna z Białorusinek, po czym pojawiły łzy. Przy ulicy Mostowej trzymane były zdjęcia więźniów reżimu. Łącznie mówi się o 482 więźniach politycznych.

 

- Najgorsze jest to, że już prawie 8 miesięcy wychodzimy na ulicę tu w Polsce, 8 miesięcy Białorusini wychodzą na ulicę na Białorusi – za każdym razem myślimy, że coś się zmieni, że coś wydarzy się takiego, że ta władza odejdzie. Tylko widzimy, że te represje cały czas się nasilają – kontynuowała Białorusinka. Czytano też listy autorstwa uwięzionych przez reżim.

 

 

Na manifestacji pojawił się też transparent z działaczem mniejszości polskiej w Grodnie, dziennikarzem Andrzejem Poczobuem, który aresztowany został w marcu.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

 • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

  Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu