Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,To nie są tylko listy, to jest złamany los ludzki”

,,To nie są tylko listy, to jest złamany los ludzki”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 11 lipiec 2021 16:55
,,To nie są tylko listy, to jest złamany los ludzki” Fot: Bogusław Białas

W sobotę na Moście Staromiejskim w Bydgoszczy otwarto wystawę przedstawiającą listy więźniów politycznych, obecnie więzionych przez reżim Aleksandra Łukaszenki. Uroczystego otwarcia wystawy dokonała społeczność białoruska mieszkająca w województwie kujawsko-pomorskim. W weekendy Mostem Staromiejskim przechodzić mogą tysiące osób.

- Mamy wielką nadzieję, że ludzie którzy przejdą przez ten most zatrzymają się na chwilę i zastanowią się jakie straszne wydarzenia dzieją się w XXI wieku, w centrum Europy – mówiła Białorusinka mieszkająca w Polsce - Są to studenci pozbawieni najlepszych lat życia. Są to rodziny pozbawione ojców.

 

Otwarcie wystawy było połączone z wiecem solidarności z narodem białoruskim. Oprócz Białorusinów udział wzięli w nim wspierający ich Polacy, w tym radny Rady Miasta Bydgoszczy Robert Langowski. Następnie niosąc dużą biało-czerwono-białą flagę, nieuznawany przez reżim symbol białoruskiej opozycji, uczestnicy przeszli na Stary Rynek, gdzie przedstawiano historie poszczególnych więźniów politycznych.

 

 

 

Fot: Bogusław Białas

 

Jest to kolejna manifestacja solidarności z Białorusinami organizowana w ostatnim czasie w Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

 • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

  Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu