Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Opuszczając kraj pozostawiliśmy najlepsze wspomnienia i marzenia” Wzruszająca scena na płycie Starego Rynku

,,Opuszczając kraj pozostawiliśmy najlepsze wspomnienia i marzenia” Wzruszająca scena na płycie Starego Rynku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 01 czerwiec 2021 17:56

W sobotniej manifestacji solidarności z walczącymi o swobody obywatelskie Białorusinami udział wzięła Żanna, matka czwórki dzieci, która dzięki decyzji Rady Miasta otrzymała od Bydgoszczy mieszkanie. Jej wystąpienie o sytuacji na Białorusi było pełne emocji, pojawiły się łzy, na co zareagowała jedna Polka podchodząc do niej i przytulając ją. Zobaczcie to wzruszające wydarzenie.

Żanna mówiła, że gdyby nie wyjazd do Polski to - Mój mąż i ja przebywalibyśmy w więzieniu, a moje dzieci znajdowałyby się w domu dziecka.

 

- Na Białorusi straciliśmy bardzo dużo: pracę, mieszkanie, przyjaciół, rodzinę. Zmuszono nas do szybkiego opuszczenia ojczyzny przez co zostawiliśmy wiele kosztowności w kraju. Poza tym opuszczając kraj pozostawiliśmy w nim najlepsze wspomnienia i marzenia – mówiła dalej, po czym pojawiły się łzy.

 

- Tysiące ludzi cierpi i nie ma kto ich obronić. Dlatego jest prośba, aby problemy występujące na Białorusi zostały jak najczęściej naświetlane przez media i żeby cały świat pomógł nam wyjść z tego koszmaru – apelowała Białorusinka, od kilku dni także bydgoszczanka.

 

W trakcie sobotniego zgromadzenia pojawił się pomysł zorganizowania sprzedaży garażowej, z której dochód miałby pomoc  w rozpocżęciu nowego życia przez rodzinę Żanny w Bydgoszczy.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu