Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Opuszczając kraj pozostawiliśmy najlepsze wspomnienia i marzenia” Wzruszająca scena na płycie Starego Rynku

,,Opuszczając kraj pozostawiliśmy najlepsze wspomnienia i marzenia” Wzruszająca scena na płycie Starego Rynku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 01 czerwiec 2021 17:56

W sobotniej manifestacji solidarności z walczącymi o swobody obywatelskie Białorusinami udział wzięła Żanna, matka czwórki dzieci, która dzięki decyzji Rady Miasta otrzymała od Bydgoszczy mieszkanie. Jej wystąpienie o sytuacji na Białorusi było pełne emocji, pojawiły się łzy, na co zareagowała jedna Polka podchodząc do niej i przytulając ją. Zobaczcie to wzruszające wydarzenie.

Żanna mówiła, że gdyby nie wyjazd do Polski to - Mój mąż i ja przebywalibyśmy w więzieniu, a moje dzieci znajdowałyby się w domu dziecka.

 

- Na Białorusi straciliśmy bardzo dużo: pracę, mieszkanie, przyjaciół, rodzinę. Zmuszono nas do szybkiego opuszczenia ojczyzny przez co zostawiliśmy wiele kosztowności w kraju. Poza tym opuszczając kraj pozostawiliśmy w nim najlepsze wspomnienia i marzenia – mówiła dalej, po czym pojawiły się łzy.

 

- Tysiące ludzi cierpi i nie ma kto ich obronić. Dlatego jest prośba, aby problemy występujące na Białorusi zostały jak najczęściej naświetlane przez media i żeby cały świat pomógł nam wyjść z tego koszmaru – apelowała Białorusinka, od kilku dni także bydgoszczanka.

 

W trakcie sobotniego zgromadzenia pojawił się pomysł zorganizowania sprzedaży garażowej, z której dochód miałby pomoc  w rozpocżęciu nowego życia przez rodzinę Żanny w Bydgoszczy.

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Co się dzieje na budowie drogi ekspresowej S-5?

  Zgodnie z harmonogramem do końca sierpnia powinny zostać oddane do użytku odcinki drogi ekspresowej od węzła Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) do węzła autostradowego w Nowych Marzach. Wykonawca odcinka Bydgoszcz – Świecie wnosi jednak o przedłużenie terminu, co sugerować może, że w tym terminie nie uda się wyrobić.

 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

Wiadomości z regionu