Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Głos Bydgoszczy”: Porozmawiajmy o naszym samorządzie

,,Głos Bydgoszczy”: Porozmawiajmy o naszym samorządzie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 21 czerwiec 2020 19:16

Mamy dzisiaj zaszczyt zaprezentować Państwu premierowe wydanie naszej audycji publicystycznej ,,Głos Bydgoszczy”, w której Adam Goździewski i Sebastian Grysiak będą prowadzić dyskusje na tematy kluczowe dla bydgoskiej, wojewódzkiej i osiedlowej samorządności. Premierowa dyskusja jest dość długa, ale dotyczy też szerokiego zagadnienia jakim jest podsumowanie 2019 roku w bydgoskim samorządzie.

 

Tematyka jest nieprzypadkowa, bowiem w najbliższą środę radni będą dyskutować nad udzieleniem prezydentowi Rafałowi Bruskiemu wotum zaufania i absolutorium, właśnie za 2019 rok. W dyskusji udział biorą: Jakub Mikołajczak (Koalicja Obywatelska), Marcin Lewandowski (Prawo i Sprawiedliwość), Dorota Paczewska (RO Łęgnowo-Wieś) oraz Marek Grabowicz (Stowarzyszenie ,,Górzyskowo”).

 

 

W dzisiejszym wydaniu nasi goście wielokrotnie próbowali się przekonywać do swoich racji, a przecież o to w dyskusjach powinno chodzić. Szczególnie trudną rolę miał radny Mikołajczak, który reprezentując koalicję rządzącą miastem musiał odnosić się do pojawiających się wątpliwości pozostałych gości. Mamy nadzieję, że ,,Głos Bydgoszczy”, który będziemy nagrywać przy okazji sesji samorządów, zapełni deficyt w lokalnej publicystyce.

 

Za pomoc w realizacji materiału dziękujemy Park Hotel w Bydgoszczy.

 

 

 

 

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu