Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSztybel: Ruch z przejęciem Młynów Rothera nie był oczywisty

Sztybel: Ruch z przejęciem Młynów Rothera nie był oczywisty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 30 wrzesień 2021 15:57

Grysiak i Goździewski w ramach ,,Głosu Bydgoszczy” spotkali się w Młynach Rothera z zastępcą prezydenta Michałem Sztyblem, który jest odpowiedzialny za inwestycje niezwiązane z drogami. W trakcie wywiadu przyznaje on, że Wyspa Młyńska wraz z Młynami Rothera przejdzie poważną modernizację oświetlenia, aby świetlne iluminacje były kolejną atrakcją ego miejsca. Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy.

Pierwsze pytania prowadzących dotyczyły jednak Starego Rynku i dostrzegalnej przez wszystkich usterki, czyli brudnych płyt - Jesteśmy cały czas w okresie gwarancji. Wykonawca robi próbki, tak działa, aby te płyty były wyczyszczone, abyście nie mieli powodów do czepiania i stawiania uwag. A zupełnie poważnie to pracujemy na umowie, która obejmuje gwarancję – Zarząd Dróg wzywa wykonawcę do tych napraw – wyjaśnia zastępca prezydenta Michał Sztybel, który odnosi się do zarzutów o pojawiające się przy miejskich inwestycjach usterkach, które dopiero później są naprawiane - Miasto jednocześnie prowadzi około 200 inwestycji, każdego roku wydajemy na inwestycje 500-600 mln zł – nie ma szans, aby była kraina szczęśliwości i wszyscy byli zadowoleni, nie ma szans aby nie było problemów i usterek, nie przy tej skali.


Spora część rozmowy dotyczyła miejsca jej odbywania, czyli rewitalizacji Młynów Rothera - Co do Młynów to pierwszy etap za nami, jeszcze długa droga, aby one w pełni cieszyły mieszkańców – podkreśla Sztybel - To jest stan developerski do wypełnienia w środku. To jest rola instytucji, którą powołaliśmy – Park Kultury, w trybie konkursowym wybrany dyrektor, który otrzymał od nas dużą wolną rękę jeżeli chodzi o aranżację, przygotowanie tego budynku do korzystania przez wszystkich mieszkańców.


Zastępca prezydenta przypomina także, że zanim rozpoczęła się rewitalizacja, to trzeba było podjąć rewitalizację o przejęciu niszczejących Młynów - Mało kto pamięta, że mieliśmy kontrole CBA dlaczego miasto ten budynek przejęło, oczywiście ta kontrola była miesiąc przed wyborami, a miesiąc po otrzymaliśmy protokół, w ciszy bez mediów, że nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Radni PiS wypowiadali się jaki to skandal i że trzeba badać to dokładnie. Cały ten punkt przypominam, bo to nie był taki ruch oczywisty, trzeba było być odważnym, aby ten budynek przejąć, bo się spotykaliśmy z licznymi oskarżeniami. Aczkolwiek przyznaje, że jeszcze daleka droga, aby pełni cieszył on mieszkańców.


Jednym z elementów do zrobienia jest zbudowanie świetlnych iluminacji - On jest na tyle piękny, że mało kto zauważa jeszcze jeden brak – iluminacje, oświetlenie. Dopiero pracujemy nad tym, one są projektowane bo muszą być spójne z całą Wyspą Młyńską, gdzie poważnie będziemy modernizowali oświetlenie.

 

Grysiak i Goździewski pytają zastępce prezydenta również o plany polityczne, czy planuje kandydowanie na urząd prezydenta. W rozmowie pojawia się też wątek chociażby Hali Targowej, miejskich basenów, a także dalszego zagospodarowania Starego Rynku.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu