Jesteś tutaj: HomeSportPolska na czele klasyfikacji medalowej w Berlinie. Czekamy na medale bydgoszczan

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport środa, 08 sierpień 2018 18:05
Marcin Lewandowski na MP w Lublinie Marcin Lewandowski na MP w Lublinie Fot: Paweł Skraba

Środa jest trzecim dniem Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w Berlinie. Polacy zdominowali konkurencje pchnięcia kulą i rzutu młotem mężczyzn, co pozwoliło naszej reprezentacji objąć prowadzenie w klasyfikacji medalowej. Szanse na medale mają również sportowcy CWZS Zawiszy Bydgoszcz.

Pchnięcie kulą i rzut młotem okazały się fenomenalne dla Polaków, bowiem walka o złoto i srebro rozgorzała między nimi. W pchnięciu kulą wygrał Michał Haratyk, który pokonał Konrada Bukowieckiego. Tego drugiego dobrze zna bydgoska publiczności, bowiem na stadionie Zawiszy przed rokiem zdobył młodzieżowe mistrzostwo Europy, zaś rok wcześniej został mistrzem świata juniorów. W rzucie młotem wygrał Wojciech Nowicki przed Pawłem Fajdkiem. Brąz przypadł Węgrowi Benca Halász, który podobnie jak Bukowiecki, w 2016 i 2017 roku wywalczył w Bydgoszczy tytuły mistrzowskie.

Dzisiaj natomiast do finału biegu na 1500 metrów awansował zawodnik CWZS Zawiszy Marcin Lewandowski. Do finału awansowała również zawodniczka BKS Bydgoszcz Iga Baumgart-Witan. W stolicy Niemiec zobaczymy również tyczkarza CWZS-u Pawła Wojciechowskiego, który swoje starty rozpocznie dopiero w piątek.