Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 08 styczeń 2024

Do końca 2023 roku miała być gotowa dokumentacja projektowa dla modernizacji odcnka Nakło - Kcynia linii kolejowej nr 281, trudno jednak realizować tak szczegółową dokumentację bez posiadania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla projektu. Takowej nie ma - bowiem 3 stycznia bydgoski RDOŚ poinformował, że odracza wydanie decyzji o kolejne tygodnie. W tym wypadku może to bardzo niepokoić, bowiem dokumentacja finansowana była za środki z Unii Europejskiej i powinna być rozliczona przed końcem 2023 roku.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W poniedziałek w Bydgoszczy gościł wicepremier Krzysztof Gawkowski, który odbył w Urzędzie Wojewódzkim konferencję prasową z wiceministrem cyfryzacji Pawłem Olszewskim. Przy tej okazji wicepremier miał odbyć spotkanie w temacie ustalenia kto zostanie wicewojewodą. Nieoficjalnie mówi się, że dopieto Piotra Hemmerlinga na stanowisko wicewojewody. Do formalnego powołania ma dojść na dniach. Docierają do nas też sygnały, że drugi wicewojewoda może wywodzić z Mazowsza.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek odbyła się pierwsza w regionie wspólna konferencja prasowa wicepremiera i jednocześnie ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego, wraz z wiceministrem cyfryzacji Pawłem Olszewskim. Obaj to politycy wybrani na posłów w okręgu bydgoskim. Na konferencji prasowej poza tym, że zaprezentowali się jako duet zapowiedzieli też zmianę podejścia rządu do współpracy z samorządami. Za rządów Prawa i Sprawiedliwości spore emocje budził sposób rozdzielania rządowych dotacji dla samorządów, gdy jak przeliczy się przyznawane środki na jednego mieszkańca to Bydgoszcz czy Inowrocław należały do samorządów, gdzie te kwoty były najniższe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pierwszy duży grant na budowę bydgoskiego systemu kanalizacji deszczowej już za nami - tzn. przed końcem roku miejskie wodociagi zakończyły budowę zbiorników podziemnych, w najbliższych tygodniach teren będzie natomiast przywracamy do stanu sprzed rozpoczęcia inwestycji. O ile chodniki, drogi i inne elementy infrastruktury można odudować, to gorzej wygląda już sytuacja z roślinnością. Zdaniem stowarzyszenia Modrzew, który skalkulował straty w oparciu o metodologię Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Mieszkaniowej - wartość odtworzeniowa wyciętych drzew to 2,1 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Historycznie długa kadencja władz samorządowych, czyli: Sejmików Województw, Rad Gmin i Powiatowych oraz prezydentów, wójtów i burmistrzów zakończy się za kilka tygodni - dokładnie 30 kwietnia. Oznacza to, że przed tym terminem powinny odbyć się wybory samorządowe. Termin tych wyborów musi ogłosić premier Donald Tusk, można jednak zakładać, że pod uwagę brane są tak naprawdę trzy terminy: 7 kwietnia, 14 kwietnia lub 21 kwietnia. Chwilę później czekają nas jeszcze wybory do Parlamentu Europejskiego.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 08 styczeń 2024 10:46

Dziwna sytuacja wokół Ewy Koman

O byłej wiceprezydent Inowrocławia zrobiło się głośno, gdy ostatniego dnia urzędowania pełniący obowiązki prezydenta Inowrocławia Marek Słabiński, podczas sesji Rady Miejskiej zapowiedział jej zwolnienie w trybie dyscyplinarnym, co wydaje się działaniem dość kontrowersyjnym. Jeszcze przed Nowym Rokiem jego następca Wojciech Piniewski tamtą decyzję cofną,  Koman w oświadczeniu zarzuca, że Słabiński wręcz uwziął się za nią. Oświadczeń w tej sprawie pojawiło się sporo, jednak debata publiczna ucieka od wydaje się najważniejszego wątku - tego, że Ewa Koman pobiera cały czas dwa wynagrodzenia.

Opublikowano w Inowrocław

Rok 2014 będzie niezwykle ważny w Fordonie, bowiem 21 października 1382 roku książę Władysław Opolczyk nadał Fordonowi po raz pierwszy prawa miejskie. Fordon był miastem do 1970 roku, aż się stał integralną częścią Bydgoszczy. Dlaczego Rada Miejska pomimo oczekiwań społeczności fordońskiej nie ustawiła roku 2024 Rokiem Fordonu?

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Za nami najcieplejszy kwiecień w historii

    Z analizy Copernicusa (unijnej agendy badającej zmiany klimatu) wynika, że za nami najcieplejszy na świecie kwiecień od 1940 roku – czyli od momentu prowadzenia pomiarów. Średnia temperatura w kwietniu na świecie wyniosła 15,03 stopnia C i była o 0,67 stopnia wyższa od średniej kwietniowej dla lat 1991-2020. Został pobity jednocześnie kwietniowy rekord z 2016 roku, dotychczas uznawany za najcieplejszy.

    Etykiety: klimat
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

Wiadomości z regionu