Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 06 maj 2024

Era rządów starosty Wojciecha Porzycha, który formalnie jest też już emerytem, dobiegła końca – w poniedziałek 6 maja władzę w powiecie przejął nowy zarząd powiatu, na czele którego stanął powiatowy lider PO Piotr Kozłowski, w poprzedniej kadencji przewodniczący Rady Gminy. W praktyce zatem dokonała się w ten sposób wymiana pokoleniowa. Poprzedni starosta Porzych został wybrany wiceprzewodniczącym Rady Powiatu.

Opublikowano w Bydgoszcz

- W sejmiku powinniśmy pamiętać nie tylko co nas dzieli, ale też o tym co nas łączy. A łączy nas – jestem głęboko przekonany – troska o dobro województwa kujawsko-pomorskiego – mówił w mowie inaugurującej VII kadencję Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przewodniczący senior Robert Malinowski, były prezydent Grudziądza, najstarszy radny VII kadencji. Prowadził on pierwsze obrady do momentu wyboru Elżbiety Piniewskiej na przewodniczącą tej izby.

Opublikowano w Regionalne

We wtorek 7 maja pierwsze posiedzenia w nowej kadencji odbędzie Rada Miejska w Inowrocławiu oraz Rada Powiatu Inowrocławskiego. Szczególnie istotna będzie sesja Powiatu Inowrocławskiego, bowiem dokona ona wyboru starosty i wicestarostów.

Opublikowano w Inowrocław

Jutro – 7 maja odbędzie się pierwsza sesja Rady Miasta Bydgoszczy nowej kadencji, powinniśmy też poznać jak będą wyglądały powyborcze układanki koalicyjne. Jak udało nam się ustalić – mniej więcej jest już wszystko dogadane.

Opublikowano w Bydgoszcz

Termin rejestracji kandydatów do Parlamentu Europejskiego minął w czwartek 2 maja – dzisiaj nie jesteśmy jednak wstanie podać wciąż oficjalnie ostatecznej listy kandydatów, bowiem formalnie w województwie kujawsko-pomorskim mamy jedynie zarejestrowanych 10 kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiej.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek 6 maja VII kadencję zainaugurował Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego - zgodnie z prawem rozpoczęło się od złożenia ślubowania przez wybranych w wyborach z 7 kwietnia radnych, czym formalnie rozpoczęli pełnienie mandatów. Następnie wybrano prezydium oraz ogłoszono przerwę w obradach w dość dziwnych okolicznościach - w kuluarach mówi się o targach politycznych.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 06 maj 2024 13:44

Europejczycy niespecjalnie żyją eurowyborami

Unia Europejska weszła w specyficzny okres wyborczy, który zakończy się 7 czerwca wyborami do Parlamentu Europejskiego. To, że wybory odbywają się niemal na całym kontynencie ma budować świadomość europejską obywateli na temat integracji, bowiem z założenia europejska kampania ma być debatą nad kluczowymi dla rozwoju Unii tematami i problemami. Przeprowadzone w kwietniu badanie Eurobarmetru wykazało jednak, że europejczycy specjalnie nie wiedzą nawet kiedy odbędą się wybory.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Grudzień 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31