Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 03 sierpień 2015
wtorek, 04 sierpień 2015 01:52

Analityk polityczny daje PiS zwycięstwo

Marcin Palade szacuje, że jeżeli wybory odbyłyby się dzisiaj, to Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby w okręgu bydgoskim 6 mandatów, zaś w skali kraju 256, czyli zdecydowanie ponad połowę potrzebną do samodzielnego rządzenia. Do Sejmu nie weszłaby natomiast w ogóle lewica.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 04 sierpień 2015 00:17

Czy Zawisza będzie musiał zmienić nazwę?

Piątek był smutnym dniem dla Zawiszy, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Bydgoszczy – w nocy zmarł płk. Edmund Milecki, twórca potęgi tego klubu, zaś kilka godzin wcześniej ze struktur CWZS wyrzucone zostało Stowarzyszenie Piłkarskie. Ten krok nie przyniesie jednak spokoju wokół bydgoskiej piłki, bardzo prawdopodobne jest natomiast, że będzie przyczyną jeszcze dalej idących sporów.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 03 sierpień 2015 18:41

Samorządy będą płacić mniej za oświetlenie dróg

W życie wchodzi znowelizowana ustawa o prawie energetycznym, która zakłada większy udział w utrzymaniu oświetleniach przy drogach krajowych GDDKiA, czyli w praktyce budżetu państwa.

Opublikowano w Regionalne

Być może jeszcze w tej kadencji (najprawdopodobniej we wrześniu) odbędzie się I czytanie senackie inicjatywy, która pozwoliłaby w przyszłości uzyskać miastu Inowrocław prawa powiatu. W lokalnych mediach wokół tej sprawy jest trochę szumu, ale rzeczywiście prezydent Brejza nawet nie podjął działań w celu przekonania parlamentarzystów z okręgu.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 03 sierpień 2015 11:01

Na pielgrzymce znieważono flagi państwowe?

Pielgrzymi z grupy przezroczystej (akademickiej), której przewodnikiem jest ks. Krzysztof Buholz w tym roku postanowili wyróżnić się, jako najbardziej nawiązujący do mających się odbyć w Krakowie Światowych Dni Młodzieży. Z Bydgoszczy na Jasną Górę ruszyli z flagami różnych narodów, ale osoby odpowiedzialne za poszczególne symbole państwowe nie zostały najwidoczniej poinstruowane z podstaw protokołu flagowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu