Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 29 sierpień 2015
sobota, 29 sierpień 2015 21:13

Krajna tęskni za pociągami

Pociągi pasażerskie na trasie Chojnice – Nakło nie kursują już kilkanaście lat, ale wystarczyło zorganizować jeden turystyczny przejazd, aby zobaczyć, że decyzję o zamknięciu szlaku społeczność lokalna ocenia negatywnie. W sobotę przejechał przez Krajnę pociąg zorganizowany przez Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, a uczestników przejazdu czekały liczne przygody.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
sobota, 29 sierpień 2015 20:50

Zawisza tylko remisuje z Sandecją

Czy dni trenera Mariusza Rumaka w Zawiszy są już policzone? Na to wygląda po remisie z Sandecją Nowy Sącz. 

Opublikowano w Sport

Za tydzień odbywać będzie się pierwsze od dłuższego czasu referendum ogólnokrajowe. Frekwencja będzie dla nas ważnym sprawdzianem z obywatelskości, dlatego powinniśmy podejść do tej sprawy poważnie. Zbyt niska frekwencja sprawi bowiem, że osłabiona zostania, już dzisiaj i tak słaba, pozycja demokracji bezpośredniej.

Opublikowano w Regionalne

We wtorek będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej, okresu jakże tragicznego dla Ziemi Bydgoskiej, która znajdowała się wówczas dość blisko granicy niemieckiej, skąd napierał nieprzyjaciel. Dla obrony miasta od strony zachodniej i północnej wybudowano sieć umocnień nazwanych Przedmościem Bydgoskim.

Opublikowano w Historia

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu