Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 17 sierpień 2015

Bilet aglomeracyjny BiT City miał połączyć Bydgoszcz z Toruniem. W rezultacie z tej specjalnej taryfy korzysta niewielu mieszkańców województwa, choć wydaje się ona cenowo atrakcyjna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec ubiegłego tygodnia na lewicy zawrzało, gdy grupa mało znanych organizacji lewicowych związanych prof. Janem Hartmanem zarejestrowała swój w Państwowej Komisji Wyborczej swój komitet Zjednoczonej Lewicy, który ma być alternatywą wobec zjednoczenia wokół SLD i Twojego Ruchu. Lewica jak zatem widać łączy się poprzez dzielenie.

Opublikowano w Bydgoszcz

III ligowa Wda Świecie (obok Zawiszy Bydgoszcz)  znalazła się wśród 16 najlepszych drużyn edycji Pucharu Polski 2015/2016. Kto wie czy na tym nie koniec i drużyna ze Świecia sprawi pewną niespodziankę.

Opublikowano w Sport
poniedziałek, 17 sierpień 2015 14:46

Trzech chętnych na zakup Polonii Bydgoszcz

Trzy podmioty są zainteresowane kupnem akcji żużlowej Polonii. Miasto rozpatrzy teraz najlepszą z nich. 

Opublikowano w Sport
poniedziałek, 17 sierpień 2015 12:17

Alvarinho odchodzi do Jagiellonii Białystok

Mecz w Siedlcach był ostatnim spotkaniem w barwach Zawiszy pomocnika Alvarinho. Portugalczyk od następnej kolejki będzie grał dla Jagiellonii Białystok. 

Opublikowano w Sport

Przybywa osób chcących podjąć próbę odwołania prezydenta Ryszarda Brejzy przed końce kadencji. Otwarcie możliwość przeprowadzenia referendum rozważają samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wokół tej inicjatywy zjednoczyłaby się cała inowrocławska opozycja.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 17 sierpień 2015 11:42

Kibice Polonii zapraszają prezydenta na łuk

W liście otwartym kierowanym do prezydenta Rafała Bruskiego, zaproszono włodarza miasta na łuk, gdzie przebywają najbardziej zdeterminowani kibice, prowadząc przy tym doping. Fani bydgoskiego żużla liczą, że prezydent widząc na własne oczy atmosferę, zmieni podejście do tej dyscypliny sportu.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 17 sierpień 2015 11:25

Prowadzony jest remont drogi krajowej nr 25

Przez najbliższe dni pojawią się utrudnienia na trasie Bydgoszcz – Inowrocław. Rozpoczął się bowiem remont prawie 5 km odcinka DK nr 25 pomiędzy Złotnikami Kujawskimi i Jaksicami, w planach jest także remont odcinka Złotniki Kujawskie – Tarkowo Dolne, Styszek – Brzoza i Brzoza - Chmielniki.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu