Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 22 grudzień 2015

Od czasu do czasu w Bydgoszczy rozpoczynana jest dyskusja na temat potrzeby zmian nazw ulic, które nawiązują ideologicznie do PRL. Być może obowiązek konkretnych działań na wojewodę nałoży ustawodawca.

Opublikowano w Bydgoszcz

Podczas poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa ślubowanie złożył radny Maciej Świątkowski, który w miejsce wybranego posłem Zbigniewa Pawłowicza, będzie reprezentował okręg bydgoski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przedstawiciel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wyraził w Sejmie pogląd, iż nie planuje się zmian w ustawie o związkach metropolitarnych, która wejdzie w życie od stycznia. Resort nie planuje zatem także odgórnego zapisania metropolii bydgosko-toruńskiej czego oczekuje prezydent Torunia Michał Zaleski.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek na Sejmiku dyskutowano nad przygotowywanym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Rada Miasta Bydgoszczy negatywnie oceniła dążenie do odgórnego zapisania metropolii bydgosko-toruńskiej. Przedstawiciel marszałka pierw polemizował, stwierdzając brak wiedzy bydgoskich radnych, aby później przyznać, iż dwumiasto to jest oczekiwany kierunek.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Mirosław Elszkowski i prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza podpisali umowę w sprawie dodatkowych patroli policyjnych, które zostaną dofinansowane z uchwalonego wczoraj budżetu Miasta Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

Radni Prawa i Sprawiedliwości zaproponowali poprawkę do budżetu miasta 2016 roku, która zakłada opracowanie studium dla powstania tzw. Szybkiej Kolei Miejskiej. Ich poprawka będzie głosowana na sesji budżetowej w środę 30 grudnia.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę na Starym Rynku odbywała się manifestacja Komitetu Obrony Demokracji oraz kontrmanifestacja prorządowa ,,przeciwko targowicy”, na czele której stanął radny PiS Krystian Frelichowski. Pod pomnikiem Walki i Męczeństwa padły poważne oskarżenia przeciwko Urzędowi Miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego został ubogacony o zaległe zarządzenia – niektóre na publikację czekały półtora miesiąca. Stało się to po wystąpieniu radnego Romana Jasiakiewicza na sesji Sejmiku.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu