Jesteś tutaj: HomeMagazyn

"Dziennik Gazeta Prawna": rok bez leczenia

Napisane przez poniedziałek, 20 wrzesień 2021 13:39

Na skutek pandemii dla co najmniej 2 mln pacjentów zabrakło miejsca w systemie opieki zdrowotnej – informuje poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

W poprzednich falach epidemii w kujawsko-pomorskim mieliśmy dość dużo zakażeń, stąd też w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców u nas przechorowało najwięcej osób, a co za tym idzie odporność powinna być najwyższa. Póki co sytuacja epidemiczna w kujawsko-pomorskim aż taka zła nie jest bowiem dynamika nowych zakażeń rośnie w miarę powoli – w ostatnim tygodniu było to 135.

Na Facebook-u i w innych mediach społecznościowych wciąż popularne są perfidne fake newsy sugerujące, iż to walka z COVID-19 przynosi więcej ofiar niż sam wirus. Z każdym niepoważnym wpisem nie ma sensu polemizować warto jednak wyjaśnić raz jeszcze po co były lockdowny i dlaczego większa liczba zakażeń przekłada się na wzrost nadmiarowych zgonów.

E-booki czy internet na stałe stały się częścią naszego życia w ostatnich dwóch dekadach, o nich w swoich dziełach literackich z gatunku fantasy pisał jednak już w latach 60. Stanisław Lem, jeden z najbardziej uznanych polskich twórców literackich XX wieku. Decyzją Sejmu RP rok 2021 obchodzimy w Polsce jako rok Stanisława Lema.

Obecne szczepionki przeciwko Covid-19 są wystarczająco efektywne w zapobieganiu ostremu przebiegowi choroby. Nie ma teraz potrzeby na wprowadzanie trzecich dawek - wynika z raportu opublikowanego w poniedziałek przez magazyn medyczny "the Lancet".

Pandemia w kujawsko-pomorskim wyraźnie przyśpiesza

Napisane przez sobota, 11 wrzesień 2021 13:17

Wracamy do naszych cotygodniowych raportów dotyczących sytuacji epidemicznej w województwie kujawsko-pomorskim. Przerwa w raportowaniu związana była przede wszystkim z faktem, że przez ostatnie tygodnie mieliśmy znacznie ograniczoną transmisję wirusa. Niestety ostatnie dni pokazują, że na dobre rozpoczyna się już czwarta fala.

Ryzyko śmierci w związku z Covid-19 jest 11 razy wyższe u osób niezaszczepionych niż u zaszczepionych, zaś ryzyko hospitalizacji jest 10-krotnie wyższe - wynika z badania opublikowanego w piątek przez amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC).

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

    "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

    Etykiety: covid19
  • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

    Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu