Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 31 styczeń 2024

Były wicemarszałek województwa Edward Hartwich rok 2023 może finansowo odhaczyć jako bardzo udany – przez jego większość pełnił bowiem funkcję zarówno dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego i Portu Lotniczego Bydgoszcz. Czas pracy musiał dzielić pomiędzy jeden i drugi gabinet, ale w obu wypadkach brał też solidne uposażenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Była wiceprezydent Inowrocławia Ewa Koman choć od 13 października nie ma obowiązku świadczenia pracy, to do końca stycznia jest formalnie pracownikiem Urzędu Miasta, za co przysługiwać ma pensja wiceprezydenta. Od października jest jednocześnie członkiem zarządu podległej Miastu Inowrocław spółki Inowrocławskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Wątpliwości co do łączenia tych funkcji i pobierania podwójnego wynagrodzenia ma pełniący obowiązki prezydenta Wojciech Piniewski.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 31 styczeń 2024 15:10

PESA podpisała rekordowy kontrakt w Rumuni

62 pociągi na zlecenie rumuńskiej Agencji Rozwoju Kolei zrealizuje PESA Bydgoszcz w najbliższych latach – wartość zamówienia to ok. 3 mld zł. Jest to zatem rekordowy kontrakt bydgoskiej firmy. Pociągi będą jeździły w regionach Bukaresztu, Iasi i Cluj.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po odwołaniu z funkcji wojewody Mikołaja Bogdanowicza, pojawiają się spekulacje o jego przyszłości w życiu publicznym. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bardzo prawdopodobne jest kandydowanie przez niego na urząd burmistrza Kruszwicy. O tym czy zostanie wybrany zdecydują już wyborcy.

Opublikowano w Kruszwica

Prawo zamówień publicznych nie jest sojusznikiem dla wymiany bydgoskich parkometrów oraz poszerzenia strefy płatnego parkowania. Do dzisiaj nie udało się rozstrzygnąć ogłoszonego pod koniec czerwca przetargu na nowe parkometry. Oznacza to, że przez kolejne miesiące nie pojawią się opłaty w miejscach, gdzie formalnie radni rozszerzyli już strefę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przygotowaliśmy materiał przedstawiający fragment Strugi Młyńskiej na obszarze uznawanym za użytek ekologiczny. Możecie na nim zobaczyć miejsce, gdzie Strugę przecinać ma droga ekspresowa S-10. Materiał powstał z jednej strony dlatego, aby pozostawić dokumentację jak wygląda ten teren dzisiaj, ale też chcąc umożliwić, aby nasi czytelnicy mogli zobaczyć to wszystko jeszcze bardziej z bliska.

Opublikowano w Regionalne

Wracamy po raz kolejny do tego tematu, ale mamy do czynienia ze sporą niesprawiedliwością społeczną – od osób z orzeczonym inwalidztwem oczekuje się płacenia za korzystanie z parkingów Park&Ride. Prezes bydgoskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zdzisław Tylicki jako radny zagłosował za takimi taryfami. Nie robi jednak nic, pomimo nagłośnienia tematu, aby problem rozwiązać.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Wiadomości z regionu