Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 30 styczeń 2024
środa, 31 styczeń 2024 00:58

Kto na prezydenta Bydgoszczy?

Nieco ponad dwa miesiące zostały do głosowania w I turze wyborów prezydenckich w Bydgoszczy, na razie jeszcze jesteśmy przed rejestracją list, trwają jednak spekulacje, bowiem samo kandydowanie wymaga przygotowań. Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że PiS wystawi byłego ministra Łukasza Schreibera. Oficjalnie ta kandydatura co prawda jeszcze nie została ogłoszona, ale wszystko do tego zmierza.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia, jeżeli będzie potrzebna w danej gminie druga tura wyborów to odbędzie się ona 21 kwietnia. Wraz z ustaleniem terminu wyborów premier ustalił też kalendarz najważniejszych terminów wyborczych.

Opublikowano w Regionalne

Jednym z benefitów bycia radnym, o którym się zbyt często nie mówi, jest ustawowy brak możliwości zwolnienia radnego bez zgody samorządu, w który radny zasiada. Inowrocławski radny Marcin Wroński jest jednym wicedyrektorów Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. KOWR zwrócił się do Rady Miejskiej w Inowrocławiu z prośbą o wyrażenie zgody na zwolnienie Wrońskiego z tej funkcji.

Opublikowano w Inowrocław

Na drodze krajowej nr 10 regularnie dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń, też niestety słyszymy o wypadkach z ofiarami. Droga ma standard tylko jednopasmowej, z tego powodu wielu kierowców próbuje wyprzedzać, nie zawsze robiąc to zgodnie z przepisami, co jest główną przyczyną wypadków na tej drodze.

Opublikowano w Bydgoszcz

O Magdalenie Ogórek zrobiło się głośno, gdy w 2015 roku była kandydatką SLD na urząd Prezydenta RP, choć o tamtym wyniku zarówno ona i lewica chciałyby zapomnieć. Po objęciu rządów przez PiS z lewicowej kandydatki stała się gwiazdą najpierw TVP, a później dorabiała też rozgłośniach Polskiego Radia, prezentując już narrację wspierającą rząd PiS-u. W Radiu PiK dorabiała prowadząc jedną ,,Rozmowę dnia” na tydzień.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu