Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 23 styczeń 2024

Ostatni gastronomiczni najemcy z hali targowej znikną z końcem stycznia – otwarta niespełna pól roku przestrzeń znalazła się w bardzo poważnym kryzysie. Operator hali za sytuację winni najemcy oni z kolei atakują operatora. Ustalenie tego kto ma więcej racji zajęłoby nam pewnie sporo czasu, fakt jest jednak taki, że dalszy los tego miejsca jest niepewny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zapraszamy do obejrzenia naszego wywiadu z wojewodą Michałem Sztybel. W rozmowie poruszamy takie kwestie jak budowa drogi ekspresowej S-10, w tym ostatnie zamieszania wokół tej inwestycji, problematykę Zachemu oraz co dalej z przebiegiem szybkiej kolei przez nasze województwo – bowiem plany poprzedniego rządu były krytykowane jako niekorzystne dla Bydgoszczy i Torunia. Wojewoda wskazuje też dlaczego chce promować Powstanie Wielkopolskie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zaległości wobec budżetu Inowrocławia – głównie podatkowe – na koniec 2022 roku wyniosły ponad 51,2 mln zł, to najwyższa kwota ze wszystkich samorządów, które skontrolował NIK, choć trzeba zauważyć, że Inowrocław jest największym miastem w tym gronie. Od 2018 roku wartość tych zobowiązań wzrosła o ponad 10 mln zł, co daje 24% wzrost.

Opublikowano w Inowrocław

W piątek Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych wstrzymała wycinki lasów pod budowę drogi ekspresowej S-10 na odcinku Emilianowo – Solec Kujawski, czyli na odcinku gdzie są spore protesty społeczne, tłumacząc to postępowaniem w sądzie – Ta decyzja nie ma żadnego znaczenia prawnego – to jest decyzja lasów – zwrócę tylko na to uwagę. Lasy stwierdziły, że do czasu wyroku przez sąd wstrzymują tą wycinkę. Ona nie ma żadnego znaczenia prawnego, administracyjnie została wydana decyzja środowiskowa i ona została wydana prawomocnie – powiedział nam wojewoda Michał Sztybel.

Opublikowano w Regionalne

Wewnątrz bydgoskiego PiS-u w ostatnich tygodniach ścierają się dwie koncepcje na wybory samorządowe, które wszystko wskazuje odbędą się już za chwilę, bo 7 kwietnia - postawienia na bardziej umiarkowany przekaz i nowe twarze na listach, które pozwolą przyciągnąć elektorat środka, który może być zmęczony rządami KO i Nowej Lewicy, czy jednak postawić na twardy przekaz podobny do tego z wyborów parlamentarnych w stylu ,,antyTusk”. Ostatnie wydarzenia pokazują, że póki co dominuje ,,twarda” koncepcja, a na pewno jest bardziej widoczna przez bydgoszczan.

Opublikowano w Bydgoszcz

Gdy władze Bydgoszczy zabiegały o dotację na budowę systemu parkingu Park&Ride zadeklarowały, że będzie na nich parkować 250 tys. pojazdów rocznie. Ostatnio ratusz się chwalił, że w grudniu osiągnięto rekordowe 3,9 tys. użytkowników – żeby jednak spełnić unijny wymóg to musiałoby być ponad pięć razy więcej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu