Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 16 styczeń 2024

 

W praktyce - jak spojrzymy na gorącą sytuację w polskiej polityce – jesteśmy już w trybie kampanii wyborczej, co prawda termin wyborów samorządowych nie jest ustalony, ale wszystko wskazuje, że będzie to pierwsza, druga, albo trzecia niedziela kwietnia. Czasu aż tak wiele zatem nie zostało, a przez to mnoży się pytań o to – kto i w jakiej konfiguracji będzie kandydował oraz kto wystartuje na prezydenta Bydgoszczy?

Opublikowano w Bydgoszcz

Historia WKS Zawisza zaczyna się w marcu 1946 roku, gdy wojsko utworzyło w Bydgoszczy sekcję lekkoatletyczną, piłkarską i strzelecką – można powiedzieć te dyscypliny są do dzisiaj najbardziej kojarzone z Zawiszą. Okres wojskowy trwał przeszło pół wieku, ale już na początku XXI wieku wojsko zaczęło się wycofywać i klub zmierzał w kierunku przewagi czynnika cywilnego. I w tym miejscu zaczyna się kolejny epizod, który formalnie zakończył się teraz.

Opublikowano w Bydgoszcz

W mediach funkcja redaktora naczelnego jest dość istotna, on odpowiada za to co jest emitowane i do niego należy kierować żądania sprostowania, gdy jest taka potrzeba. Bez ,,naczelnego” medium popada w anarchię. W Polskim Radiu Pomorza i Kujaw wszystko wskazuje na to, że tej funkcji nic nie pełni, na co uwagę zwrócili na poniedziałkowej konferencji prasowej bydgoscy radni PiS.

Opublikowano w Bydgoszcz

Serwis ,,maxitrade” oferował instrumenty inwestycyjne, które miały pomagać pomnażać kapitał, w rezultacie uznawany jest w Polsce za jedno z największych oszustw ostatnich lat. Według bydgoskie prokuratury poszkodowanych może być przynajmniej 176 osób na kwotę ponad 11 mln zł. W 2019 roku Komisja Nadzoru Finansowego oficjalnie wpisała ten podmiot na czarną listę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu