Wydarzeń w ramach obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości było wiele, na Okolu – w Muzeum Kanału Bydgoskiego mieszkańcy świętowali kameralnie, choć przez kilka godzin przewinęło się sporo osób. Dość sporą rzeszę gości stanowili młodzi ludzie, w tym także zrzeszeni w harcerstwie.
Wojewódzkie obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się od Mszy Świętej, której przewodniczył w bydgoskiej Katedrze bp. Krzysztof Włodarczyk. Pod koniec kazania podjął rozważania czym jest dzisiaj patriotyzm, jako jeden z ważniejszych elementów wymienił troskę o polskie rodziny.
Po latach pandemicznej posuchy, w której ograniczone były obchody świąt narodowych, wróciliśmy do starej tradycji – tradycyjnie jak to bywało zawsze 11 listopada w Bydgoszczy z Katedry przeszedł uroczysty przemarsz na Plac Wolności, gdzie odbyło się zgromadzenie patriotyczne, w tym roku będące głównymi obchodami Święta Niepodległości w Województwie Kujawsko-Pomorskim. Patrząc na sporą liczbę pocztów sztandarowych oraz zwykłych mieszkańców, którzy poczuli potrzebę wzięcia udziału w uroczystościach, można zauważyć, jak takich uroczystości nam brakowało.
Dzisiaj przypada 104. umowna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, zdajemy sobie jednak sprawę, że Bydgoszcz do Polski wróciła dopiero w styczniu 1920 roku, dzięki temu co wydarzyło się po 11 listopada 1918 roku. W 2018 roku, gdy wspominaliśmy 100. rocznicę tamtego wydarzenia Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego przygotowało okolicznościową wystawę o symbolice 11 listopada dla bydgoszczan.
Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:
Zgodnie z komunikatem z 10 stycznia w środę 1 lutego zostanie zawieszony Portal Kujawski, nie pojawią się nowe artykuły. Po rozmowie z wieloma środowiskami będzie to zawieszenie symboliczne – 3 dniowe (do 4 lutego), dla pokazania jak poważnego dewastowania rynku medialnego jesteśmy świadkami w Bydgoszczy. Później Portal Kujawski powróci, ale....
,,Za pośrednictwem poszczególnych analiz, stanowiących powiązane ze sobą synergiczne opracowania, przedstawić spójny obraz potencjału eksportowego województwa kujawsko-pomorskiego dla wskazanych przez Zamawiającego sektorów gospodarki. Powinny one jednocześnie określić dla przedstawicieli tych sektorów najkorzystniejsze możliwości w kontekście ich ekspansji oraz funkcjonowania na dedykowanych dla ich potencjału zagranicznych rynkach docelowych” - brzmi to trochę jak bełkot, ale to fragment specyfikacji zamówienia, na które Urząd Marszałkowski jest gotów wydać ponad milion złotych.