Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 13 grudzień 2016

Przedstawiciel ZDMiKP poinformował na poniedziałkowym posiedzeniu radnych, że ostatecznej decyzji ZRID spodziewać możemy się w ciągu tygodnia, zatem budowa II odcinka Trasy Uniwersyteckiej nie powinna być zagrożona. Z ministerstwa docierają do nas sygnały, że mało prawdopodobne jest jednak rozpatrzenie odwołania od decyzji ZRID jeszcze w tym roku – na dodatek pojawia się nowy problem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tradycją bydgoską się stało, iż najważniejszym punktem obchodów rocznicy wprowadzenia stanu wojennego jest Msza Święta sprawowana przez o. Mieczysława Łusiaka w jezuickiej parafii pw. św. Andrzeja Boboli na Placu Kościeleckich. Tegoroczne obchody przygotowano w sposób szczególnie uroczysty.

Opublikowano w Bydgoszcz

13 grudnia – w 35-tą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w całej Polsce odbywały się protesty Komitetu Obrony Demokracji. W Bydgoszczy manifestowało około 400 osób. Publicznie zarzucano rządzącej partii zapędy totalitarne – szczególnie atakowano Jarosława Kaczyńskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 13 grudzień 2016 13:51

Listopad gorszym miesiącem na rynku pracy

W ostatnich miesiącach przyzwyczailiśmy się do tego, że rejestrowane bezrobocie w województwie kujawsko-pomorskim cyklicznie spadało. Listopad przerwał tę tendencje – największy wzrost odnotowano w powiecie inowrocławskim.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 13 grudzień 2016 12:27

Autorzy stanu wojennego zostaną zdegradowani

Dzisiaj przypada 35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Rada Państwa na wniosek Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego w której zasiadali generałowie Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak. Bardzo jest prawdopodobne, że pisząc o kolejnej rocznicy tego wydarzenia nie obu wojskowych nie będziemy już tytułowali generałami, bowiem Ministerstwo Obrony Narodowej planuje ich zdegradować.

Opublikowano w Regionalne

Do przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy zwrócił się z pismem radny Jarosław Wenderlich, który przedłożył projekt uchwały nadający Mostowi Uniwersyteckiemu nazwę – im. prof. Lecha Kaczyńskiego. Decyzję o dalszym postępowaniu z projektem podejmie przewodniczący Zbigniew Sobociński.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Sejmie trwają prace nad budżetem państwa na rok 2017. Kilku posłów Platformy Obywatelskiej liczyło, że dojdzie spotkania parlamentarzystów z okręgu bydgoskiego, w celu wypracowania korzystnych poprawek dla naszego regionu w ustawie budżetowej. Do takiego spotkania jednak nie dojdzie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Czołowi kandydaci w wyborach europejskich. Kim są i o co chodzi w tej idei?

    W pewnym sensie każdy mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego będzie mógł w czerwcu wskazać, czy bliższa jest mu wizja polityczna Ursuli von den Leyen, czy Nicolasa Schmita, bądź Sandro Goziego. Problem w tym, że dla większości mieszkańców naszego województwa jedynym kojarzonym w tym gronie nazwiskiem jest szefowa KE Ursula von den Leyen, a dużą liczba osób czytających tę publikację pierwszy raz słyszy o czymś takim jak czołowi kandydaci. Idziemy w tym miejscu trochę pod prąd z polskim dyskursem politycznym, ale rolą mediów jest informowanie – a idea czołowych kandydatów wydaje nam się ciekawa.

  • Wydatkowanie środków europejskich przez samorządy z kujawsko-pomorskiego z poważnymi wątpliwościami

    Najwyższa Izba Kontroli zbadała wydatkowanie środków europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2014-2020 przez mniejsze samorządy z naszego województwa. Stwierdzono szereg uchybień na etapie realizacji projektów przez poszczególne gminy. Dysponentem tych funduszy europejskich był Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Wiadomości z regionu