Jesteś tutaj: HomeInowrocławZ Długą może jednak powalczyć o schetynówkę

Z Długą może jednak powalczyć o schetynówkę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 17 wrzesień 2015 13:16

Urząd Miasta w Inowrocławiu doszedł do wniosku, że najbardziej optymalną formą sfinansowania utwardzenia ulicy Długiej będzie pozyskanie środków z Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych, czyli popularnie nazywanego schetynówkami. Przez ostatnie miesiące ratusz szedł w zaparte, że inwestycje sfinansuje Unia Europejska.

Ulica Długa można powiedzieć, że jest konikiem byłego radnego powiatowego Sławomira Szeligi, który na bieżąco przypomina prezydentom o tej potrzebie inwestycyjnej mieszkańców. Już dobry rok temu przekonywał on ratusz do zgłoszenia zadania inwestycyjnego do Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych. Urząd Miasta, a dokładniej wiceprezydent Ireneusz Stachowiak, w zaparte szedł jednak, że lepszym rozwiązaniem będzie pozyskanie środków na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego. Osoby, które interesują się polityką Unii Europejskiej mogłyby się popukać w czoło, gdyż Komisja Europejska nie jest chętna finansowaniu dróg osiedlowych. Prezydent Stachowiak szedł jednak w zaparte.

 

Gdy do ratusza doszło w końcu, że z RPO na drogę lokalną środków Inowrocław nie pozyska, podjęto próby uznania ulicy Długiej jako drogi wojewódzkiej. Pomysł wydający się absurdalny, nie zyskał akceptacji Zarządu Województwa i dzisiaj ratusz przyznaje, że należy się zastanowić nad schetynówkami. Z tego też powodu prezydent Inowrocławia zwrócił się do starosty o podjęcie wspólnych działań, na rzecz pozyskania środków na tę inwestycje.

 

Urzędnicy dochodzą do prawdy zatem jak widzimy metodą prób i błędów. Mieszkańcy natomiast muszą dłużej czekać na oczekiwane inwestycje.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu