Jesteś tutaj: HomeBydgoszczEcha sejmowej debaty na temat imigrantów

Echa sejmowej debaty na temat imigrantów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 wrzesień 2015 15:49

Poseł Łukasz Krupa wyraża poparcie dla słów premier Ewy Kopacz, która apelowała do Polaków o bycie solidarnym z uchodźcami. Przyjmować imigrantów nie chce jednak PiS, w bardziej stanowczym tonie wypowiada się Michał Nowak z Młodzieży Wszechpolskiej.

 

- Problem uchodźców to temat trudny, niepokojący i dzielący polskie społeczeństwo. Tym bardziej nie powinniśmy tym tematem uprawiać kampanii wyborczej, a próbować jak najdokładniej wytłumaczyć wszystkie aspekty – komentuje środową debatę poseł Łukasz Krupa - Z egoistycznego punktu widzenia oczywiście moglibyśmy się zamknąć i nikogo nie przyjąć. Jednak współpraca w ramach unii europejskiej to nie tylko ogromna pomoc finansowa (dzięki której Polska od lat się zmienia i rozwija), a również pewne zobowiązania i solidarność w trudnych sytuacjach. I taką właśnie sytuacją jest kwestia uchodźców. Jeśli chcemy być liczącym się krajem w UE nie możemy zachowywać się egoistycznie.

 

Michał Nowak z Młodzieży Wszechpolskiej, który interesuje się na co dzień sytuacją na Bliskim Wschodzie wyraża kategoryczny sprzeciw wobec planów przyjęcia przybyszy - Przyjęcie nawet małej grupy imigrantów stanowiłoby precedens, który w przyszłości mógłby doprowadzić do katastrofalnych skutków tożsamych z tymi, które już dziś możemy obserwować na Zachodzie, w Niemczech, czy we Francji. Do Europy nie zmierzają uchodźcy, bo ci pozostali w obozach w Libanie czy Turcji. Do Europy nie uciekają chrześcijanie, gdyż ci w większości znajdują się na terneach kontrolowaych przez Syryjską Armię, która zapewnia im ochronę i pomoc. Płynie na nasz kontynent morze imigrantów ekonomicznych, którzy zamiast walczyć u siebie w kraju z ekstremistycznym zagrożeniem, wybrali łatwe życie na koszt Europejczyków.

 

Zdaniem Nowaka rozwiązanie problemu tkwi gdzie indziej - Bądźmy świadomi, że poprzez przyjmowanie do Europy setek tysięcy imigrantów ekonomicznych nie rozwiążemy problemów, z którymi boryka się Bliski Wschód i Afryka północna. To nie Polacy destabilizowali sytuację w tych regionach, to nie Polacy obalali świeckich dyktatorów i legalne rządy, które kontrolowały sytuację w swoich państwach. To nie Polacy dozbrajali i finansowali oddziały islamistycznych rebeliantów, którzy później zdradzili swoich mocodawców i dołączyli do szeregów Państwa Islamskiego, czy syryjskiej filii Al Kaidy, Jahbat Al Nusra. Za obecny chaos odpowiadają Stany Zjednoczone i Turcja, a także w nie mniejszym stopniu europejskie potęgi z Francją i Wielką Brytanią na czele, Izrael i sojusznicy USA na Bliskim Wschodzie, Arabia Saudyjska, Katar, czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Wszystkie te państwa finansowały, dozbrajały, szkoliły i zapewniały wsparcie bojownikom m.in. tzw. Wolnej Armii Syryjskiej walczącej z siłami lojalnymi wobec legalnego syryjskiego rządu.

 

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu