Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 18 październik 2015
poniedziałek, 19 październik 2015 01:24

Jesteśmy po pierwszych targach

Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze ma za sobą pierwszą imprezę. Były to VI Targi Myśliwskie. Nie była to co prawda impreza specjalnie duża, gdyż mieściła się tak naprawdę na 1/3 powierzchni BCTW, ale za to każdy mógł znaleźć na niej coś dobrego.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 18 październik 2015 23:57

Marszałek Całbecki w prezydenckim zespole eksperckim

W piątek prezydent Andrzej Duda powołał Narodową Radę Rozwoju, która liczy kilkudziesięciu członków. Mają oni doradzać prezydentowi i tworzyć strategie rozwoju dla Polski. Wśród powołanych znajduje się trzech marszałków województw, w tym Piotr Całbecki. Czy Bydgoszcz powinna się obawiać?

Opublikowano w Regionalne

W ostatnim czasie Fan Page bydgoskiego ratusza zdecydował się promować płatnie kilka wpisów, w których pojawiały się nazwisko jednego z kandydatów Platformy Obywatelskiej na posła.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 18 październik 2015 19:22

Artego Bydgoszcz rozgromiło MKK Siedlce

W pierwszym niedzielnym meczu 5. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz wygrało na wyjeździe z MKK Siedlce. Nasza drużyna znakomicie odbudowała się po ostatniej porażce w Polkowicach. 

Opublikowano w Sport

Dysponujemy zdjęciami przedstawiającymi prace młodego pracownika Kujawskiego Centrum Kultury, który w dniu 1 października, wiesza banery posła Krzysztofa Brejzy, syna prezydenta Inowrocławia, pod którego podlega ta instytucja. Od naszych informatorów dowiadujemy się, że młody mężczyzna mógłbyć w tym momencie formalnie w pracy, czyli wykonywał obowiązki służbowe.

Opublikowano w Inowrocław

Liczba ofiar śmiertelnych imprezy, w obiektach Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, która miała miejsce w nocy ze środy na czwartek, wzrosła do dwóch osób. Od czwartku na uczelni nie były prowadzone zajęcia dydaktyczne.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 18 październik 2015 15:01

Zawisza Bydgoszcz rozbity w Głogowie

Piłkarze Zawiszy znowu rozczarowali swoich kibiców. Tym razem zasłużenie przegrali na wyjeździe z Chrobrym Głogów 1:3. 

Opublikowano w Sport

Uroczystością w prawdziwie kujawskim stylu zamknięto procedurę związaną z nadaniem imienia Szkole Podstawowej w Sławsku Wielkim. Od tej pory patronką placówki będzie zasłużona dla ziemi kruszwickiej regionalistka Maria Patyk.

Opublikowano w Kruszwica

Od poniedziałku Przewozy Regionalne uruchamiają nową taryfę ,,Kolej dla Ciebie”, która będzie obowiązywać na trasach Inowrocław – Bydgoszcz i Inowrocław – Toruń. Podróżni korzystający z biletów miesięcznych zaoszczędzą kilkadziesiąt złotych.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu